KURS RATOWNIKA DROGOWEGO

Prowadzenie, składanie w zakręty, jazda w grupie, hamowanie...

KURS RATOWNIKA DROGOWEGO

Postprzez Budzik » czwartek, 21 lipca 2011, 10:31

Jest taki pomysł aby zorganizować Kurs Ratownika Drogowego.
wszyscy wiemy ze nie jestesmy niesmiertelni, jezdzimy po takich a nie innych drogach, służby ratownicze nie zawsze mogą dotrzec w ciagu kilku minut na miejsce. Czasami jestemy świadkami wypadków drogowych i nie zawsze potrafimy pomóc, badz nie wiemy jak poprawnie zogranizowac pomoc aby nie zrobic krzywdy. Stąd zrodzil sie u mnie pomysl zorganizowania takiego kursu. kto wie byc moze i my kiedys bedizemy potrzebowali pomocy i chyba wolelibysmya by robili to ludzie ktorzy maja jakiekolwiek pojecieo tym co robia a coraz czesciej jezdzimy w grupach i robimysobie spoty.

oczywiscie aby cos zorganizowac potrzebni sa uczestnicy i tu musicie wypowiedziec sie WY, kto chcialby isc na taki kurs (mam nadzieje ze kazdy, no chyab ze ktos ma uz taki kurs skonczony) oczywiscie nikt nie robi tego za darmo (a jak znacie takiego kogos to poprosze o kontakt)
Data kiedy ma sie odbyc kurs rowniez zostanie ustalona przez nas wszystkich.
Kursy takie trwaja 2 dni (moze to byc np weekend-tak chyba byloby najlepiej, albo normalny dzien tygodnia)

Narazie dzwonilem do PCK http://www.pck.org.pl/warszawa/osrodek/kontakt.htm i cena takeigo kursu (2dniowego) to 1900zł netto za grupe do 10 osob, kazda nastepna to 100zł netto. najoptymalniejsza grupa w stosunku cena jakosc ~15osob. Kurs jak pisałem wczesniej trwa 2 dni, i mamy tam czesc praktyczna oraz teoretyczna. w PCK bylby to kurs 1 pomocy ukierunkowany na wypadki drogowe oraz motocyklowe (na stronie tego nei znajdziecie, ale w rozmowie telefonicznej powiedzieli mi ze mozemy zrobic cos takeigo bez wiekszego problemu i doplaty) Kurs konczy sie egzaminem i certyfikatem (o ile zdacie egzamin)
ceny: przy 10 osobach tj ok 240zł/ osobe a przy 15 ok 200zł/osobe

Wysłałem równiez maila do AmRatu http://www.amrat.eu/szkolenia.php , oni rowniez zajmuja sie takimi szkoleniami. Posiadaja typowy kurs ratownika drogowego, ale wiecej szczegolow o nich napisze jak dostane meila zwrotnego.

Jesli ktos zna instytucje zajmujace sie szkoleniami, lub ma znajomych badz sam organizuje cos takiego, niech napisze. byc moze bedzie to lepsza opcja dla nas.

Co do samego terminu to podejrzewam ze szybko tgo nie ustalimy ani nie zrobimy-niestety. Jak wiemy mamy okres wakacyjny i wiele osob powyjezdzalo przez co moze byc problem aby uzbierac tak liczna grupe z samego forum. pod koniec wakacji moze byc problem z kasa a na poczatku wrzesnia spora czesc z was bedzie splukana bo wakacje i ksiazki dla waszych pociech:) takze pewnie dopiero uda nam sie to zorganizowac na poczatku pazdziernika, no chyab ze sie myle. ale lepiej aby temat powisial duzej i zeby zebralo sie wiecej chetnych niz aby pokazal sie na ostatnia chwile, bo bedizecie narzeac ze macie zajete terminy albo ze przeoczyliscie.
Pozdrawiam
Budzik
Avatar użytkownika
Budzik
 
Posty: 3270
Dołączył(a): wtorek, 13 kwietnia 2010, 16:39
Lokalizacja: Wwa

Postprzez brodaty_rider » czwartek, 21 lipca 2011, 16:16

Pomysł bardzo fajny ja miałem 1 pomoc na kursach prawka i w szkole ale jestem za bo tam mało co było. Ja mam znajomą i ciotkę pielęgniarki jeszcze sąsiadka także już 3 mojego kumpla ojciec jest energoterapeutą i też na ten temat wie. Ale to oczywiście bez żadnego certyfikatu będzie jak już coś
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... naprawde .... aż cięzko czasami ich wyprzedzić ...
brodaty_rider
 
Posty: 792
Dołączył(a): piątek, 17 grudnia 2010, 10:07
Lokalizacja: siedlce

Postprzez Budzik » piątek, 22 lipca 2011, 10:26

no i dostalem odpoweidz od AmRatu, a sprawa wyglada tak:

Dzień Dobry!
Pisze w imieniu jednego z forum motocyklowych i mam pytanie o kurs ratownika dorgowego.
-jak wyglada szkolenie (czesc teoretyczna i praktyczna)

najlepiej 2 dni, szkolenie 18h w tym około 12h praktyki, jeżeli szkolenie musimy wcisnąć w jeden dzień to czas szkolenia wyjdzie 12h z czego mamy w tym przerwę godzinną obiadową i około 8-9h zajęć praktycznych

moje szkolenia nastawione są na umiejętności - praktyka, praktyka i praktyka!

-ile osob jest na takim szkoleniu ( minimalna i maxymalna ilosc uczestnikow, oraz ilu instruktorow)

najlepiej 15 uczestników, górna granica to 25 osób - jeden instruktor na 2-3 kursantów, w kryzysowych sytuacjach Instruktor ma 4 osoby do nauki.

-jak wyglada sprawa ceny za taki kurs od ilosc i osob

szkolenie od osoby to koszt w granicach 80-120zł, - im więcej osób tym koszta na osobę są mniejsze, mozna też różnie się dogadywać odnośnie ponoszonych kosztów.

-czy kurs konczy sie jakims egzaminem i certyfikatem

egzamin jest, certyfikat jest :)

-czy My musimy załatwić sale/kawałek przestrzeni na to szkolenie czy Wy się tym zajmujecie

mogę to ja załatwić, mamy dobre miejsce na szkolenia na Warszawskim Kole, ul. Księcia Janusza
Na granicy przyczepności uciekamy codzienności
Avatar użytkownika
Budzik
 
Posty: 3270
Dołączył(a): wtorek, 13 kwietnia 2010, 16:39
Lokalizacja: Wwa

Postprzez brodaty_rider » piątek, 22 lipca 2011, 15:51

Ooo Budziku wyszło dobrze. Powiem tak niech się inni wypowiadają bo ja jestem za!
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... naprawde .... aż cięzko czasami ich wyprzedzić ...
brodaty_rider
 
Posty: 792
Dołączył(a): piątek, 17 grudnia 2010, 10:07
Lokalizacja: siedlce

Postprzez ivan » niedziela, 24 lipca 2011, 20:30

Byłem na szkoleniu AmRatu i zdecydowanie polecam. Ogólnie cały ten kurs organizował Łysolek (jest na forum ale chyba rzadko tu zagląda bo się przesiadł na lepszy sprzęt :) )
Budzik, wal do niego on Ci wszystko powie. Jak będziesz miał problem z kontaktem z nim to wal do mnie i Cię z nim skontaktuje.
Wiem że miał też organizować coś na jesieni (kilka spotkań po kika godzin) a więc jak nie będzie miał zbyt wielu chętnych to zarzucę tu temat to może ktoś się zdecyduje.

A dla zachęty wysyłam linka do zdjęć z tego kursu.
http://picasaweb.google.com/10979709894 ... atWarszawa
Ostatnio edytowano niedziela, 24 lipca 2011, 20:40 przez ivan, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
ivan
 
Posty: 346
Dołączył(a): środa, 17 czerwca 2009, 19:11
Lokalizacja: Wawa

Postprzez John » poniedziałek, 25 lipca 2011, 22:03

Jestem jak najbardziej za, też chciałem zorganizować sobie taki kurs w swoim mieście (Płock), dowiadywałem się w Maltańskiej Służbie Medycznej ale z ich działalnością ostatnio słabo i już raczej nie prowadzą takich kursów.
Budzik, jak tylko uda Ci się dograć sprawę to jestem na 100% chętny, (oczywiście o ile inne czynniki nie staną na przeszkodzie tj. termin)
Co do samego kursu to jak najbardziej nacisk na praktykę jest słuszny i zrozumiały.
Jeśli zaś chodzi o termin to uważam im szybciej tym lepiej, jeszcze pół sezonu przed nami więc warto poświęcić jeden słoneczny weekend wakacji.
A do Warszawki na kurs chętnie wpadnę, będzie okazja poznać ludzi z forum :D
także czekam na dalsze informacje w tej sprawie ;)
- Motor to masz w pralce!
- W pralce to mam bęben!!!
Avatar użytkownika
John
 
Posty: 73
Dołączył(a): niedziela, 30 maja 2010, 18:38
Lokalizacja: Sierpc/Pruszków

Postprzez Gof » środa, 27 lipca 2011, 11:01

Pomysł zajebisty - możecie na mnie liczyć. Kiedyś nosiłem się się z zamiarem zrobienia profesjonalnego kursu pierwszej pomocy w PCK (bo to co jest na prawku to wiadomo, same podstawy) ale jakoś temat upadł.
Gof
 

Postprzez lewmichal » środa, 27 lipca 2011, 13:41

Kiedyś robiłem 16 godzinny kurs PCK. Tyle czasu to naprawdę dużo. Można sporo rozszerzyć swoją wiedzę z zakresu pomocy poszkodowanym.
Avatar użytkownika
lewmichal
Klubowicz
Klubowicz
 
Posty: 1614
Dołączył(a): niedziela, 28 marca 2010, 18:04
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Postprzez Gof » czwartek, 20 października 2011, 21:06

Ruszyło się coś w temacie?
Gof
 

Postprzez Budzik » czwartek, 20 października 2011, 23:04

a sa chetni? jak beda to bedziemy mogli cos zorganizowac ;]
Na granicy przyczepności uciekamy codzienności
Avatar użytkownika
Budzik
 
Posty: 3270
Dołączył(a): wtorek, 13 kwietnia 2010, 16:39
Lokalizacja: Wwa

Postprzez Gof » piątek, 21 października 2011, 07:00

No ja jestem... :D John, Brodaty... nikt więcej?

[ Dodano: 21-10-11, 08:05 ]
Puściłem info na fb, może ktoś się jeszcze zgłosi.
Gof
 

Postprzez Budzik » piątek, 21 października 2011, 07:35

Puściłem info na fb, może ktoś się jeszcze zgłosi.

wlasnie widzilaem ;]
Na granicy przyczepności uciekamy codzienności
Avatar użytkownika
Budzik
 
Posty: 3270
Dołączył(a): wtorek, 13 kwietnia 2010, 16:39
Lokalizacja: Wwa

Postprzez John » środa, 26 października 2011, 21:00

Jakby coś to ode mnie były by trzy a może nawet cztery osoby.
Tylko żeby kurs nie trafił jak mam zjazd na uczelni ;)
- Motor to masz w pralce!
- W pralce to mam bęben!!!
Avatar użytkownika
John
 
Posty: 73
Dołączył(a): niedziela, 30 maja 2010, 18:38
Lokalizacja: Sierpc/Pruszków

Postprzez Piotr Hof. » wtorek, 13 grudnia 2011, 16:24

Witam serdecznie
każdy moto człowiek powinien taki kursik zaliczyć. Bardzo polecam. Obowiązek każdy z nas ma udzielić pomocy ale żeby czegoś nie spaprać to trzeba coś o tym wiedzieć. Choć nawet wezwanie pomocy to już jest jakaś pomoc i prawo da nam spokuj ale z sumieniem to różnie bywa - zawsze będzie krążyło pytanie czy mozna było cos zrobic więcej.
Pozdrawiam
piotrek
Avatar użytkownika
Piotr Hof.
 
Posty: 37
Dołączył(a): środa, 7 grudnia 2011, 15:05
Lokalizacja: Włocławek

Postprzez ivan » środa, 22 lutego 2012, 19:17

Jakby ktoś był chętny to przekazuje info:

"18.03 szykuje się szkolenie 12h dla motocyklistów w Warszawie, cena 150zł/os. kontakt : micromax@wp.pl "

Jest to organizowane przez nich:
http://www.amrat.eu/
Brałem udział w ich szkoleniu i mogę polecić.
Avatar użytkownika
ivan
 
Posty: 346
Dołączył(a): środa, 17 czerwca 2009, 19:11
Lokalizacja: Wawa

Postprzez John » środa, 22 lutego 2012, 20:29

ivan napisał(a):Jakby ktoś był chętny to przekazuje info:

"18.03 szykuje się szkolenie 12h dla motocyklistów w Warszawie, cena 150zł/os. kontakt : micromax@wp.pl "

Jest to organizowane przez nich:
http://www.amrat.eu/
Brałem udział w ich szkoleniu i mogę polecić.


Widzę ktoś mnie wyprzedził :)
Kurs zaczęliśmy organizować z forum MZ-Klub Polska, ale ze względu na małą ilość osób szukamy więcej chętnych. Zapraszam ;)
Można też się zgłaszać do mnie
- Motor to masz w pralce!
- W pralce to mam bęben!!!
Avatar użytkownika
John
 
Posty: 73
Dołączył(a): niedziela, 30 maja 2010, 18:38
Lokalizacja: Sierpc/Pruszków

Postprzez bubis » środa, 30 maja 2012, 20:04

Witam,gdybym mógł jakoś pomóc proszę pisać,pracuję w PR od prawie 19 lat,jestem ratownikiem medycznym-kierowcą karetki S,pozdrawiam
p.s. w Częstochowie jest nas kilku ratowników-motocyklistów
bubis
 

Postprzez moro99 » środa, 30 maja 2012, 21:26

ja bym sie chetnie zapisal i podszkolil bo nie wiadomo kiedy sie moze przydac taka umiejetnosc - oby nigdy
Avatar użytkownika
moro99
 
Posty: 1207
Dołączył(a): piątek, 23 grudnia 2011, 13:03
Lokalizacja: w-wa - centrum


Powrót do Technika jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron