Pozdrawianie innych uczestników ruchu

Prowadzenie, składanie w zakręty, jazda w grupie, hamowanie...

Postprzez zolkos » czwartek, 2 czerwca 2011, 23:00

heh i ja sie dowiedzialem jak kupilem moto :P na poczatku myslalem ze myla mnie z kolesiem co od niego kupilem w sumie z jego miasta wyjechalem :P ja miska macham i oni odmachaja :P raz misiek glowa skinął bo mandat wypisywal :D a jaki usmiechniety byl :P
a skutrami u mnie przeważnie łepki smigaja

a dzis stanełem obok kolesia (kawa zx9r ) kolo przejazdu kolejowego to z taka pogarda mi machna i obczajal zuzie i chyba sie smial ze on ma 9setke a ja pewnie jakas 6setke czy cos :/ ale jak sie okazalo to był mistrz prostej drogi bo wąchał moje plecy :D nie bedzie mi tu jakis zuzie obrażał głupimi usmieszkami :P
Ostatnio edytowano czwartek, 2 czerwca 2011, 23:01 przez zolkos, łącznie edytowano 1 raz
zolkos
 

Postprzez Valhalla » piątek, 3 czerwca 2011, 00:12

Ja odmachuję - ale jeśli jestem na zakręcie lub potrzebuję obu rąk to tylko kiwam głową, bezpieczeństwo ważniejsze niż "sposób" przekazania pozdrowienia. Jak widzę x moto jeden za drugim to 1 pozdrowienie wystarczy ;p
"Nie wiem" - znaczy wiem, ale nie chce mi się tego tłumaczyć ;p
Avatar użytkownika
Valhalla
 
Posty: 126
Dołączył(a): poniedziałek, 28 lutego 2011, 13:31
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez RAV » piątek, 3 czerwca 2011, 07:18

Ja robię tak samo jak Valhalla, gdy mam możliwość - macham, gdy nie mam to kiwam łebkiem jak mijam kolumnę to macham pierwszemu i ostatniemu (czasami się zdarza, że w środku ktoś mi machnie to i ja mu się odmachnę- nie mogę wyjść na gbura przecież nie ? :P ). Małym skuterkom jak widzę kierownika w krótkich spodenkach i hawajskiej koszuli nie macham, większy sprzęt typu burgman może liczyć na "odmachnięcie" z mojej strony :)
Policji nie macham i bardzo się cieszę, że oni również na mnie nie machają (no od pewnego czasu) :D
RAV
Klubowicz
Klubowicz
 
Posty: 837
Dołączył(a): niedziela, 15 maja 2011, 18:12

Postprzez Bielak » piątek, 3 czerwca 2011, 13:25

Ja tez zawsze macham jak widze kogos jadacego. Chyba ze akurat nie moge to wtedy kiwam glowa. Nawet mozna powiedziec ze w duzej czesc przypadkow jestem inicjatorem pozdrawiania. Musze jednak z przyktoscia stwierdzic ze coraz mniej ludzi odpowiada (a moze to tylko moje odczucie).
Avatar użytkownika
Bielak
 
Posty: 55
Dołączył(a): czwartek, 17 września 2009, 10:19
Lokalizacja: Pruszków

Postprzez Schummi » piątek, 3 czerwca 2011, 15:23

ja też zawsze macham, ale jak jadą kolesie na chopperach albo coś w tym stylu to często nieodmachują :( oni chyba nie uważają za motocyklistów użytkowników tych szybszych moto :/
Pieszy zawsze ma pierwszeństwo!!! Ale nie zawsze przeżyje...
Avatar użytkownika
Schummi
Administrator
Administrator
 
Posty: 2367
Dołączył(a): poniedziałek, 9 maja 2011, 20:37
Lokalizacja: Brzechów k/Kielc

Postprzez Riki » piątek, 3 czerwca 2011, 22:24

[SCH]Marcin napisał(a):ja też zawsze macham, ale jak jadą kolesie na chopperach albo coś w tym stylu to często nieodmachują :( oni chyba nie uważają za motocyklistów użytkowników tych szybszych moto :/


Musicie zwrócić jeszcze uwagę na nogi szczególnie w przypadku ala'choperas kiere mało to puszcza ale to też zależny od prędkości
Riki
 
Posty: 47
Dołączył(a): sobota, 26 czerwca 2010, 12:21
Lokalizacja: 3M

Postprzez chrom » piątek, 3 czerwca 2011, 22:36

Ja tak jak wiekszosc macham,odmachuje jak nie moge oderwac reki od kiery to uzywam glowy hehehe
co by sie nie dzialo musisz temu sprostac
Avatar użytkownika
chrom
 
Posty: 162
Dołączył(a): poniedziałek, 2 maja 2011, 13:45
Lokalizacja: Radom

Postprzez Nyuno » poniedziałek, 6 czerwca 2011, 09:37

Bielak napisał(a):Musze jednak z przyktoscia stwierdzic ze coraz mniej ludzi odpowiada (a moze to tylko moje odczucie).
Nie tylko Twoje. Ja też takie wrażenie odnoszę.

Fakt, chromowcy mniej odmachują, ale z kolei sposób, w jaki to robią, to tylko chromowcy potrafią łapę wysoko w górę, żwawo wyciągnąć :) Tak jakby mieli powiedzieć "Siema stary!!! Kopę lat!" ;)
Obrazek
Nyuno
 
Posty: 1277
Dołączył(a): piątek, 17 kwietnia 2009, 19:30
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Gof » poniedziałek, 6 czerwca 2011, 13:26

RAV napisał(a):Ja robię tak samo jak Valhalla, gdy mam możliwość - macham, gdy nie mam to kiwam łebkiem jak mijam kolumnę to macham pierwszemu i ostatniemu (czasami się zdarza, że w środku ktoś mi machnie to i ja mu się odmachnę- nie mogę wyjść na gbura przecież nie ? :P ).

Ja mijając kilka moto zwykle trzymam łapę w górze cały czas ;] chyba że jej akurat potrzebuję, wiadomo, bezpieczeństwo ważniejsze.

Małym skuterkom jak widzę kierownika w krótkich spodenkach i hawajskiej koszuli nie macham,

Ja odmachuję jak oni machną pierwsi, mnie to nic nie kosztuje a małolat będzie się cieszył że go motor nie olał :D każdy jakoś zaczynał.
Gof
 

Postprzez John » czwartek, 9 czerwca 2011, 13:42

Macham jak najbardziej. Nawet jak szliśmy chodnikiem (w ubraniach motocyklowych i z kaskami) w Ostródzie to przejeżdżające chopery nas pierwsi pozdrowili.
Ostatnio w drodze na otwarcie sezonu w Częstochowie to już nie machałem, bo bym musiał cały czas dwie ręce w górze mieć :mrgreen:

Mijanie swoją drogą, a zapytam jak się zachowujecie w stosunku do innych motocyklistów jak ich wyprzedzacie lub sami jesteście wyprzedzani? ;)
Ostatnio edytowano czwartek, 9 czerwca 2011, 13:42 przez John, łącznie edytowano 1 raz
- Motor to masz w pralce!
- W pralce to mam bęben!!!
Avatar użytkownika
John
 
Posty: 73
Dołączył(a): niedziela, 30 maja 2010, 18:38
Lokalizacja: Sierpc/Pruszków

Postprzez Gof » czwartek, 9 czerwca 2011, 14:31

No jak jestem na chodniku i mam kask (albo stoję przy moto) to też pozdrawiam ;] zresztą łapa lata mi już nawet w puszce (nawyk) i też czasem pozdrawiają widząc znak motocykla na bagażniku.

Jak wyprzedzam tym samym pasem to najpierw upewniam się że mnie widzi i zjeżdża trochę na bok żeby zrobić miejsce. Sam też widząc że moto za mną leci szybciej niż ja robię mu miejsce po lewej i daję wyraźny znak że może wyprzedzać. Zresztą powinna działać taka sama zasada jak w kolumnie - ja z prawej to on z lewej i na odwrót, przy czym wyprzedza się lewą stroną.

Generalnie rzadko wyprzedzam motocykle, częściej skutery i rowery - po prostu zachowuję odległość przynajmniej metra (żeby nie wystraszyć bo wtedy różne głupoty można zrobić) i śmigam. Tak samo jak puszką - jak jest miejsce żeby zachować odległość to wyprzedzam, jak nie ma i musiałbym na żyletę to nie wyprzedzam tylko czekam (dojeżdżając zwalniam wcześniej i łągodniej żeby nie wystraszyć bo nie chciałbym żeby koleś się wystraszył i wyglebił mi pod koła).

A jak leci przede mną jakaś fajna rowerzystka w krótkich spodenkach to przestaje mi się spieszyć i nie mam potrzeby wyprzedzać :P
Ostatnio edytowano czwartek, 9 czerwca 2011, 14:33 przez Gof, łącznie edytowano 3 razy
Gof
 

Postprzez ivan » czwartek, 9 czerwca 2011, 18:36

Gof, ale Johnowi chyba chodziło o pozdrawianie podczas wyprzedzania ;)

Ja jak wyprzedzam to macham głową albo kierunkami pozdrawiam, albo nogę wyprostowuję.
A jak mnie wyprzedzają... to się nie zdarza :diabel: . A tak poważnie, jak mnie wyprzedzają to z reguły macham głową lub ręką.
Avatar użytkownika
ivan
 
Posty: 346
Dołączył(a): środa, 17 czerwca 2009, 19:11
Lokalizacja: Wawa

Postprzez TasmaN » czwartek, 9 czerwca 2011, 21:03

a ja Wam powiem szczerze za tyle tego robactwa teraz jezdzi po miescie, ze nieraz nie macham... odmachuje tylko jak ktos pierwszy machnie do mnie.... no... czasami.... .

W trasie zawsze macham.
TasmaN
 

Postprzez Gof » czwartek, 9 czerwca 2011, 22:58

ivan napisał(a):Gof, ale Johnowi chyba chodziło o pozdrawianie podczas wyprzedzania ;)

No tak... co to picie robi z ludźmi :D

Jeżeli chodzi o pozdrawianie podczas wyprzedzania to jak już mnie wyprzedzi to podnoszę łapę, jak spojrzy w lusterko to zobaczy :D

TasmaN napisał(a):a ja Wam powiem szczerze za tyle tego robactwa teraz jezdzi po miescie, ze nieraz nie macham... odmachuje tylko jak ktos pierwszy machnie do mnie.... no... czasami.... .

Ale chyba gsxfom machasz? :D
Gof
 

Postprzez x10d » czwartek, 7 lipca 2011, 12:00

Ja podczas wyprzedzania, wymijania, ale wtedy, kiedy po prostu jest sens ;) Zawsze to milej na drodze sie robi, jak odmachna :)
Nawet jak jezdze yamka 125ccm to mi czesto odmachuja czy skinieniem glowy pozdrawiaja.
Grunt, zeby przede wszystkim patrzec na droge i sie nie wpakowac w kogos/cos, bo sie chcialo komus zamachac :D
Obrazek - Suzuki GSX750F K6
Obrazek - Mitsubishi Pajero III 3.2 DI-D GLS Long

www.spisperfum.pl
Avatar użytkownika
x10d
 
Posty: 448
Dołączył(a): niedziela, 10 kwietnia 2011, 00:11
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Mario » piątek, 8 lipca 2011, 22:21

trzeba machać, póki można...
niedługo będzie tyle sprzętów, że będzie potrzebna 3-cia ręka, specjalnie do tego ;)

ps.
ale fakt faktem nie jest to najbezpieczniejsze przy większych prędkościach,
mi już kilka razy bujnęło moto :(
Mario
 

Postprzez daragen » niedziela, 10 lipca 2011, 21:49

No to ja przez ten weekend troszkę pomachałem, także chyba już mam prawo się wypowiedzieć :D

Pierwszy raz miałem dość ciekawą sytuację. Wyjeżdżałem z podporządkowanej na krajówke, jechały dwa choppy. Pierwszy z nich mnie pozdrowił jak stałem. Później zaraz za nimi wjechałem, i po chwili włączyli kierunki do zjazdu w lewo na grilla. Zwolniłem i ostrożnie zacząłem wyprzedzać z prawej (na tym samym pasie). Jednak oni wyłączyli kierunkowskazy, ja już byłem w trakcie wyprzedzania. Nie przyspieszyli, a ja nie odpuściłem. Jak ich wyprzedziłem wystawiłem rękę w geście przeproszenia bardziej... Jak byście się zachowali w takiej sytuacji ?

Później mijałem choppera a za nim leciał cross... Cross odmachał.

Dzisiaj na drodze też mijałem sporo motorów, nie odmachali jedynie dwaj na chopperach, reszta wszystko odmachiwało, nawet gość na 1000cc w kombinezonie pod kolor kiwnął głową :brawo:

A na koniec dnia, jak stałem pod domem przy padaczce to jeszcze z gościem na Fazerce się pozdrowiliśmy...


Ogólnie to super sprawa takie pozdrawianie się, zawodowo sporo jeżdżę w puszce, i tak szczerze mówiąc zawsze z zadrością patrzyłem jak moto sobie kiwają
daragen
 

Postprzez x10d » niedziela, 10 lipca 2011, 22:51

daragen napisał(a):(...)zawsze z zadrością patrzyłem jak moto sobie kiwają

Teraz juz nie musisz tylko patrzec :)
Obrazek - Suzuki GSX750F K6
Obrazek - Mitsubishi Pajero III 3.2 DI-D GLS Long

www.spisperfum.pl
Avatar użytkownika
x10d
 
Posty: 448
Dołączył(a): niedziela, 10 kwietnia 2011, 00:11
Lokalizacja: Łódź

Postprzez adasko28 » poniedziałek, 29 sierpnia 2011, 10:59

ja pozdrawiam kazdego na motocyklu nawet policjantow , co prawda zadko policje mozna spotkac na motocyklu ale za kazdym razem odwzajemniali pozdro. Pytanko mam w jaki sposob pozdrawiacie. Bo ja zreguly kiwne raz głową.
Avatar użytkownika
adasko28
 
Posty: 60
Dołączył(a): czwartek, 4 sierpnia 2011, 22:13
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez metadon » poniedziałek, 29 sierpnia 2011, 12:42

Przeważnie lewą ręką chyba , ze jest do czegoś akurat potrzebna to głową ;)
metadon
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Technika jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron