HAMULEC - UKŁAD PRZEDNI

koła, opony, zawieszenie, napęd, hamulce...

Re: HAMULEC - UKŁAD PRZEDNI

Postprzez requiem5 » niedziela, 31 stycznia 2016, 21:47

prawdopodobnie są tak brudne ale głowy nie dam, klocki masz równo starte?
GSX650F 2008r.
Avatar użytkownika
requiem5
Moderatorzy
Moderatorzy
 
Posty: 1579
Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2013, 09:51
Lokalizacja: Kałuszyn

Re: HAMULEC - UKŁAD PRZEDNI

Postprzez emuking » wtorek, 9 lutego 2016, 06:39

Poskladalem wszystko, ale zapomnialem wymienic miedzianych podkladek przy przewodzie i niestety zaczelo sie pocic.czy da sie je dokupic w sklepie z akcesoriami np wodno kanalizacyjnymi.
Avatar użytkownika
emuking
 
Posty: 28
Dołączył(a): poniedziałek, 9 listopada 2009, 21:22
Lokalizacja: tychy

Re: HAMULEC - UKŁAD PRZEDNI

Postprzez Schummi » wtorek, 9 lutego 2016, 10:17

pewnie tak, ale musisz znać wymiary albo wziąć starą żeby dobrać
Pieszy zawsze ma pierwszeństwo!!! Ale nie zawsze przeżyje...
Avatar użytkownika
Schummi
Administrator
Administrator
 
Posty: 2366
Dołączył(a): poniedziałek, 9 maja 2011, 20:37
Lokalizacja: Brzechów k/Kielc

Re: HAMULEC - UKŁAD PRZEDNI

Postprzez Miksol » wtorek, 9 lutego 2016, 15:45

Względnie zapytaj w punkcie, gdzie zakuwają przewody hydrauliczne, lub sklepie metalowym (typu metalmarket)
GSX750F - sprzedany. Nadszedl czas Hondy Transalp...
Avatar użytkownika
Miksol
 
Posty: 629
Dołączył(a): wtorek, 17 grudnia 2013, 16:12
Lokalizacja: Skierniewice

Re: HAMULEC - UKŁAD PRZEDNI

Postprzez Pan W » wtorek, 9 lutego 2016, 16:02

Wodono kanalizacyjnym to nie.
Inter Cars
Ja to uwielbiam!!!
Nie szukam śmierci...ja gonię swoje marzenia.
Avatar użytkownika
Pan W
 
Posty: 529
Dołączył(a): niedziela, 12 sierpnia 2012, 08:38
Lokalizacja: Słupsk

Re: HAMULEC - UKŁAD PRZEDNI

Postprzez requiem5 » wtorek, 16 lutego 2016, 10:51

Mam pytanie do tych co wymieniali przewody w układzie przednim z trzech w których jest trójnik na dwa, gdzie obydwa bezpośrednio z pompy idą.
Czy po tej zmianie zauważyliście różnicę, np późniejsze łapanie, jest bardziej miękka itp.
GSX650F 2008r.
Avatar użytkownika
requiem5
Moderatorzy
Moderatorzy
 
Posty: 1579
Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2013, 09:51
Lokalizacja: Kałuszyn

Re: HAMULEC - UKŁAD PRZEDNI

Postprzez kaamos » wtorek, 16 lutego 2016, 12:05

U mnie łapie dość nisko, super twarda też nie jest, ale wydaje mi się, że przed wymianą było dokładnie tak samo :P Tylko liczyłem na poprawę względem 16-letnich przewodów. Ale heble działają bardzo dobrze, zwłaszcza po dogłębnym czyszczeniu przy okazji zmiany przewodów.
Avatar użytkownika
kaamos
 
Posty: 434
Dołączył(a): czwartek, 18 lipca 2013, 18:43
Lokalizacja: Łódź

Re: HAMULEC - UKŁAD PRZEDNI

Postprzez DeElcano » środa, 17 lutego 2016, 10:51

requiem5 napisał(a):Mam pytanie do tych co wymieniali przewody w układzie przednim z trzech w których jest trójnik na dwa, gdzie obydwa bezpośrednio z pompy idą.
Czy po tej zmianie zauważyliście różnicę, np późniejsze łapanie, jest bardziej miękka itp.


Generalnie efekt miękkiej klamki jest spowodowany drobnymi pęcherzykami powietrza oraz miernej jakości płynem hamulcowym. W przewodach w układzie "O" "F" lub "S" jedyną różnicą jest łatwość odpowietrzania. Twardość klamki można poprawić żmudnym i dokładnym odpowietrzeniem oraz zastosowanie płynu bez zawartości silikonu. Takim płynem jest np. Motul 660, efekt, skok klamki na max 2cm oczywiście przy dokładnym odpowietrzeniu. Minusem jest to, że ten płyn szybko traci swoje właściwości i powinno się go wymieniać dwa do trzech razy na sezon, no i cena, ale warto.
Avatar użytkownika
DeElcano
 
Posty: 300
Dołączył(a): sobota, 21 lipca 2012, 21:15
Lokalizacja: H-ów, W-wa

Re: HAMULEC - UKŁAD PRZEDNI

Postprzez kaamos » środa, 17 lutego 2016, 12:43

Przewody wymieniłem, zaciski wyczyściłem, wlałem 660, odpowietrzyłem fest... Jak dla mnie jest ok, ale jak czasem czyjąś klamkę złapię, to beton wręcz w porównaniu do mojej. Więc pewnie ten typ tak ma. Albo już pompa wysłużona. Aczkolwiek chciałbym, żeby mi nieco wyżej łapała, może wrażenie twardości poprawiłoby się, jakbym nie opierał jej niemal o palce (jak ją odsunę trochę dalej, to znów niewygodnie mi łapać, mimo że paluchy mam długie, patrząc po standardowych rozmiarach rękawiczek... Nawet jeszcze przysunąłbym sobie, jakbym mógł, żeby zawsze mieć chwyt palcem na klamce, bez prostowania dłoni bardziej, niż chwyt manetki). No ale cóż, taki urok tego moturu ;)
Avatar użytkownika
kaamos
 
Posty: 434
Dołączył(a): czwartek, 18 lipca 2013, 18:43
Lokalizacja: Łódź

Re: HAMULEC - UKŁAD PRZEDNI

Postprzez Sokol » sobota, 5 marca 2016, 16:23

Ja to w swoim juz 4 lata temu zmienilem na stalowy oplot ,zrobilem tak jak bylo orginal ,kolega co jezdzi , to mowi ze roznica jest duza lekko nacisnie hamulce odrazu lapia i klamka jest twarda do tego nowe klocki i nowy plyn zalany byl , ja nie mam jak tego sprawdzic ciagle jestesm w usa
Sokol
 
Posty: 267
Dołączył(a): poniedziałek, 14 listopada 2011, 02:36
Lokalizacja: Sieniawa/Usa

Re: HAMULEC - UKŁAD PRZEDNI

Postprzez requiem5 » wtorek, 24 maja 2016, 10:53

jak by komuś było potrzebne http://www.larsson.pl/index.php?c=r&no= ... =&bid=9107
jak ja chciałam wymienić to ten zestaw kosztował prawie dwie stówy, na oba zaciski.
GSX650F 2008r.
Avatar użytkownika
requiem5
Moderatorzy
Moderatorzy
 
Posty: 1579
Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2013, 09:51
Lokalizacja: Kałuszyn

Re: HAMULEC - UKŁAD PRZEDNI

Postprzez kaamos » wtorek, 24 maja 2016, 15:23

Wielkie dzięki :D Kompletnie o Larssonie zapomniałem i już w Interze chciałem kupić za 170. Przekręciłem do zaprzyjaźnionego sklepu (też dystrybutora Larssona) i mają za 110, więc sporo lepiej :)

W sumie to jest zestaw naprawczy, więc raczej szeroko dostępny powinien być, nie wiem czemu założyłem, że będzie z tym tyle pieprzenia się, co ze sprężynką powrotną sprzęgła, jak mi pękła.

Za to otwarcie oczu, to piwko się należy, także jak będziesz w Łodzi, to wiesz :browar:
Avatar użytkownika
kaamos
 
Posty: 434
Dołączył(a): czwartek, 18 lipca 2013, 18:43
Lokalizacja: Łódź

Re: HAMULEC - UKŁAD PRZEDNI

Postprzez maciek » wtorek, 2 sierpnia 2016, 21:24

Czy ktoś ma tak samo jak ja, że raz mu przednie hamulce działają cacy, a raz do niczego? Bo już mi ręce opadają i wciąż nie wiadomo, o co chodzi. Dosłownie np. jednego dnia żyleta, następnego strach jeździć i tak co jakiś czas zmiana.
maciek
Klubowicz
Klubowicz
 
Posty: 141
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2014, 15:50

Re: HAMULEC - UKŁAD PRZEDNI

Postprzez kaamos » wtorek, 2 sierpnia 2016, 21:42

Zaciski są czyste? Mógł zebrać się brud na tłoczkach, który haczy o uszczelki i utrudnia wysuwanie. Mógł też przez lata zebrać się w zaciskach szlam, który utrudnia przepływ płynu i ruch tłoczka.
Mogły zwichrować się uszczelki, co powoduje przyblokowanie tłoczka.

Nie wiem, czy może zapowietrzać się układ, a następnie samoczynnie odpowietrzać przez pompę, jeśli już, to chyba najwyżej przy mocowaniu węża do pompy, ale i tak jest to hipoteza w ciemno.

Może złośliwy somsiad smaruje co drugi dzień tarcze smalcem :P



Może pomóc rozwinięcie problemu - czy klamka wpada, czy jest twarda, ale efekt marny, czy jeszcze coś innego.
Avatar użytkownika
kaamos
 
Posty: 434
Dołączył(a): czwartek, 18 lipca 2013, 18:43
Lokalizacja: Łódź

Re: HAMULEC - UKŁAD PRZEDNI

Postprzez maciek » czwartek, 4 sierpnia 2016, 21:10

Zaciski czyste (kilka razy czyszczone). Raz klamka wpada i ledwo hamuje, raz twarda i hamulce żyleta. Uszczelki wymieniłem i jest tak samo. Układ odpowietrzany kilka razy, raz nawet zostawiony na kilka dni z trytytką. W zeszłym roku mechanik zastosował zestaw naprawczy pompy. Już tracę nadzieję. :)
maciek
Klubowicz
Klubowicz
 
Posty: 141
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2014, 15:50

Re: HAMULEC - UKŁAD PRZEDNI

Postprzez Pan W » czwartek, 4 sierpnia 2016, 21:31

Może leży pompa? Czy wymiana uszczelniaczy pompy coś pomogła?
Ja to uwielbiam!!!
Nie szukam śmierci...ja gonię swoje marzenia.
Avatar użytkownika
Pan W
 
Posty: 529
Dołączył(a): niedziela, 12 sierpnia 2012, 08:38
Lokalizacja: Słupsk

Re: HAMULEC - UKŁAD PRZEDNI

Postprzez maciek » poniedziałek, 8 sierpnia 2016, 21:28

Nie wiem, do kogo to pytanie, ale póki co na razie jest dobrze. Jeśli problemy wrócą, na pierwszy ogień pójdą tłoczki i ich uszczelki.
maciek
Klubowicz
Klubowicz
 
Posty: 141
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2014, 15:50

Re: HAMULEC - UKŁAD PRZEDNI

Postprzez requiem5 » wtorek, 9 sierpnia 2016, 07:30

możliwe, że masz porysowane tłoczki i jak się dostaje powietrze to nie łapie a jak akurat jakiś paproch albo sam płyn który wycieknie poleci na rysę i ją uszczelni to łapie.
GSX650F 2008r.
Avatar użytkownika
requiem5
Moderatorzy
Moderatorzy
 
Posty: 1579
Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2013, 09:51
Lokalizacja: Kałuszyn

Re: HAMULEC - UKŁAD PRZEDNI

Postprzez maciek » wtorek, 9 sierpnia 2016, 19:56

Trochę porysowane są, po wielu tysiącach km na znacznym wysunięciu. Niestety w zeszłym roku, po wymianie na nowe, było tak samo. :/
maciek
Klubowicz
Klubowicz
 
Posty: 141
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2014, 15:50

Re: HAMULEC - UKŁAD PRZEDNI

Postprzez kaamos » wtorek, 9 sierpnia 2016, 22:07

Papier w dłoń i heja ;)
Avatar użytkownika
kaamos
 
Posty: 434
Dołączył(a): czwartek, 18 lipca 2013, 18:43
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia strona

Powrót do UKŁAD JEZDNY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron