REGULACJA ZAWIESZENIA

koła, opony, zawieszenie, napęd, hamulce...

Postprzez MarioSWD » niedziela, 22 grudnia 2013, 20:03

Odświeżę trochę temat. Mam oto taki problem, w ramach przeglądu moto chciałem spróbować wyregulować tylne zawieszenie na trochę twardsze. Od razu muszę powiedzieć że regulowałem amortyzator tylko na śrubce regulacyjnej przy siedzeniu (na zbiorniku). Nie wiem czy jest to prawidłowy objaw bez regulacji śruby na amortyzatorze ale samo regulowanie tej śrubki przy siedzeniu nie daje mi żadnego efektu. Nie wiem czy jest to normalne i jak zdiagnozować czy amortyzator jest sprawny? Nic mi nie syczy, wizualnie wszystko wygląda ok. Jak zdiagnozować amor czy wszystko działa tak jak należy?. Myślałem że jeśli do oporu wkręcę tą śrubkę to amortyzator się utwardzi i będzie to odczuwalne a tak u mnie nie jest/.
Ostatnio edytowano niedziela, 22 grudnia 2013, 20:04 przez MarioSWD, łącznie edytowano 1 raz
MarioSWD
 
Posty: 59
Dołączył(a): poniedziałek, 30 września 2013, 20:16
Lokalizacja: SWD

Postprzez requiem5 » piątek, 27 grudnia 2013, 20:28

jak się nie mylę to wkręcenie tej śrubki co wkręciłeś na max powoduje, że masz maksymalne dobicie więc i na amortyzatorze powinieneś ustawić adekwatnie.
Żeby prawidłowo wyregulować tylne zawieszenie musisz ustawić zarówno amortyzator jak to urządzenie przy siedzeniu. Bo to ze sobą współgra.

Tu masz ładnie opisane jak sprawdzić czy amorek nadaje się jeszcze do czegoś czy już nie.
http://www.scigacz.pl/Regulacja,zawiesz ... ,9267.html
a w instrukcji obsługi jest napisane jak w naszych maszynach powinno się ustawić miętko, twardo i średnio.
GSX650F 2008r.
Avatar użytkownika
requiem5
Moderatorzy
Moderatorzy
 
Posty: 1579
Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2013, 09:51
Lokalizacja: Kałuszyn

Re: REGULACJA ZAWIESZENIA

Postprzez Gruby Kurp » sobota, 19 listopada 2016, 12:39

Przeczytałem wszystkie posty w tym temacie, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie. Chciałbym wyregulować siłę tłumienia śrubką nad amortyzatorem centralnym. W instrukcji obsługi jest napisane, że można ustawić jedną z czterech możliwych opcji. Ale jak to zrobić skoro na tym pierścieniu nie ma żadnych oznaczeń i kręci się on dookoła - jedynie co 90 stopni słychać kliknięcie. Chciałbym ustawić pozycję najtwardszą.
Suzuki GSX600F '06
Avatar użytkownika
Gruby Kurp
 
Posty: 190
Dołączył(a): poniedziałek, 1 lutego 2016, 15:16
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa

Re: REGULACJA ZAWIESZENIA

Postprzez requiem5 » niedziela, 20 listopada 2016, 23:34

musisz mieć, one są na prawdę słabo widoczne, wyczyść dokładnie i poszukaj.
porównaj te dwa zdjęcia, tak ta dwójka u mnie wygląda
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
GSX650F 2008r.
Avatar użytkownika
requiem5
Moderatorzy
Moderatorzy
 
Posty: 1579
Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2013, 09:51
Lokalizacja: Kałuszyn

Poprzednia strona

Powrót do UKŁAD JEZDNY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron