KLOCKI HAMULCOWE + TARCZE

koła, opony, zawieszenie, napęd, hamulce...

Postprzez mar_92 » wtorek, 18 marca 2014, 18:59

Jakiej firmy polecacie klocki przód,nie chodzi mi o najtańsze ani o najdroższe .
Avatar użytkownika
mar_92
 
Posty: 622
Dołączył(a): niedziela, 27 maja 2012, 12:40
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Gof » środa, 19 marca 2014, 06:43

Miękkie EBC (nie zapisałem oznaczenia) wytrzymały 4000 km.
Twarde EBC (nie zapisałem oznaczenia) wytrzymały 10000 km.
Nissiny (nie zapisałem oznaczenia) wytrzymały 6000 km.
Lucas MCB 681 SV i 682 SV wytrzymały 7500 km.
Brembo Carbon Ceramic 07KA1807 i 07KA1907 wytrzymały... to już musisz pytać requiem5, ja założyłem przy przebiegu 49617 i jak sprzedawałem moto to miały przejechane 4500 km i jeszcze były.

Więc tak - subiektywne odczucia... miękkie EBC zeżarło momentalnie, twarde EBC wytrzymały długo (byłem z nich zadowolony, ale chciałem poeksperyentować), Nissiny i Brembo też były spoko. Lucas to była jakaś pomyłka, obejrzyj sobie filmik (z dźwiękiem) - hamowanie jak w starym rowerze (i podobna dozowalność, chociaż siła hamowania OK).

http://www.youtube.com/watch?v=-BrJjf-P6Pw

Teraz w następnym moto mam sintermetalowe EBC (FA188HH, ale do jajka będzie inne oznaczenie), przejechane na nich 9k i jeszcze trochę ich zostało. Hamują dobrze, dozowanie jest OK, nie mogę na nie narzekać. Przy spokojnej jeździe wytrzymałyby więcej.

Kupując klocki musisz pamiętać że jajko ma inne klocki z lewej i inne z prawej strony.
Ostatnio edytowano środa, 19 marca 2014, 06:46 przez Gof, łącznie edytowano 2 razy
Gof
 

Postprzez michalm83 » środa, 19 marca 2014, 07:25

mar_92, Takie klocki jak podaje Gof, masz np tu.
To są te złote /twarde
Klocki hamulcowe EBC (2 szt.) FA229HH (przód-lewy)
http://www.larsson.pl/index.php?c=r&no= ... bid=110271
Klocki hamulcowe EBC (2 szt.) FA231HH (przód-prawy)
http://www.larsson.pl/index.php?c=r&no= ... bid=110271

[ Dodano: |19 Mar 2014|, o 07:27 ]
a tu masz zwykłe klocki
Klocki hamulcowe EBC (2 szt.) FA231 (przód-prawy)
http://www.larsson.pl/index.php?c=r&no= ... bid=110271
Klocki hamulcowe EBC (2 szt.) FA229 (przód-lewy)
http://www.larsson.pl/index.php?c=r&no= ... bid=110271
Avatar użytkownika
michalm83
Klubowicz
Klubowicz
 
Posty: 623
Dołączył(a): poniedziałek, 2 września 2013, 09:11
Lokalizacja: Dęblin

Postprzez mar_92 » środa, 19 marca 2014, 14:44

Gof, michalm83,wielkie dzięki
Avatar użytkownika
mar_92
 
Posty: 622
Dołączył(a): niedziela, 27 maja 2012, 12:40
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Markee » niedziela, 27 kwietnia 2014, 21:17

Ludziki moje drogie, poszukuje przedniej, prawej suzukowej tarczy do dużego JAJA moja ma bicie i okropnie hamuje. Ma ktoś coś prostego ?
'Ab ovo usque ad mala'
Avatar użytkownika
Markee
 
Posty: 59
Dołączył(a): niedziela, 6 kwietnia 2014, 21:52
Lokalizacja: Trójmiasto

Postprzez Pan W » piątek, 13 czerwca 2014, 10:32

Jak poradzić sobie z piszczącymi klockami? Ostatnio zaczęły wydawać takie dźwięki na ostatnim etapie hamowania gdy moto już się tylko toczy. Na klockach jest jeszcze dużo mięsa wymieniałem je w zeszłym roku
Ja to uwielbiam!!!
Nie szukam śmierci...ja gonię swoje marzenia.
Avatar użytkownika
Pan W
 
Posty: 529
Dołączył(a): niedziela, 12 sierpnia 2012, 08:38
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez lewmichal » piątek, 13 czerwca 2014, 10:55

Prawdopodobnie zostały przegrzane. Spróbuj je zdjąć i zetrzeć zeszkloną warstwę papierem ściernym. Potem odtłuść i zamontuj. Następnie przeprowadź procedurę docierania, jak po założeniu nowych klocków.
Avatar użytkownika
lewmichal
Klubowicz
Klubowicz
 
Posty: 1614
Dołączył(a): niedziela, 28 marca 2010, 18:04
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Re: KLOCKI HAMULCOWE + TARCZE

Postprzez Joter » poniedziałek, 6 lipca 2015, 12:24

Hej,

Po wizycie u Jabola zostałem natchnięty duchem pracy przy motocyklu. Między innymi chciałem zmienić klocki z przodu. Kupiłem nówki, zabrałem się do wymiany no i klops, zapieczony tłoczek. Będę chciał go wyczyścić i pamiętam, że na forum któryś z użytkowników popełnił świetny tutorial krok po kroku jak to zrobić. Za ch...iny nie mogę znaleźć tego postu/tematu. Mogę prośić o pomoc w odnalezieniu go?
Joter
 
Posty: 43
Dołączył(a): środa, 14 lipca 2010, 23:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: KLOCKI HAMULCOWE + TARCZE

Postprzez requiem5 » wtorek, 7 lipca 2015, 06:56

tu masz o układzie tylnym viewtopic.php?p=71077#p71077
a tu przednim viewtopic.php?f=44&t=1357
jeśli tego szukałeś
GSX650F 2008r.
Avatar użytkownika
requiem5
Moderatorzy
Moderatorzy
 
Posty: 1579
Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2013, 09:51
Lokalizacja: Kałuszyn

Re: KLOCKI HAMULCOWE + TARCZE

Postprzez Joter » środa, 8 lipca 2015, 02:25

Nie nie, te tematy przeglądałem, nie ma tego tutoriala. No nic udało mi się go znaleźć, za pomocą googla, zacytowanego na innym forum i sprawa załatwiona.
Joter
 
Posty: 43
Dołączył(a): środa, 14 lipca 2010, 23:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: KLOCKI HAMULCOWE + TARCZE

Postprzez Jabol80 » środa, 8 lipca 2015, 19:44

Joter szkoda że nie napisałeś w tym tygodniu byłem trochę lużniejszy ,mogłem podjechać i co nieco ci pomóc.
Teraz mam zaczęty remont w domu i przez kilka następnych dni będę zaganiany.
Jak byś potrzebował jakiś informacji na temat imbryka to mam dobrego znajomka który swojego przez zimę rozebrał praktycznie na części pierwsze i ponownie poskładał .
Kilka śrubek zostało ,ale chyba nie były mocno potrzebne bo już dwa sezony bez awarii przelatał.
Avatar użytkownika
Jabol80
Klubowicz
Klubowicz
 
Posty: 850
Dołączył(a): środa, 10 października 2012, 18:01
Lokalizacja: Warszawa-Grochów

Re: KLOCKI HAMULCOWE + TARCZE

Postprzez poldek171 » poniedziałek, 30 stycznia 2017, 19:29

Siemka. Czy na tarczach może być luz wzdłóżny ? Tarcza nadaja się do wymiany ? Od jakich modeli suzuki tarcze pasują do jajka ? Od bandita podejda ?
Avatar użytkownika
poldek171
 
Posty: 59
Dołączył(a): poniedziałek, 16 marca 2015, 10:10

Re: KLOCKI HAMULCOWE + TARCZE

Postprzez chicken19 » wtorek, 18 kwietnia 2017, 21:36

Co myślicie o klockach TS BOSS-podobno że greckie oraz NHC-podobno że włoskie?
chicken19
 
Posty: 27
Dołączył(a): poniedziałek, 17 kwietnia 2017, 16:00
Lokalizacja: Grójec

Re: KLOCKI HAMULCOWE + TARCZE

Postprzez kaamos » czwartek, 20 kwietnia 2017, 10:27

NHC: Nan Hoang Traffic Instrument Co., Ltd z siedzibą w Tainan Technology Industrial Park
Może asem z geografii nie byłem, ale to mi nie wygląda na słoneczną Italię ;)
O tych drugich nie słyszałem.

Ogólnie pilnuj, żeby wrzucić metaliki, chyba że potrzebujesz na tył i praktycznie nie używasz go (natomiast jeśli chcesz trenować manewry na parkingu, czy bawić się w gymkhanę, to będzie przeszkadzał ci fading i niezbyt duża siła hamowania)
Avatar użytkownika
kaamos
 
Posty: 434
Dołączył(a): czwartek, 18 lipca 2013, 18:43
Lokalizacja: Łódź

Re: KLOCKI HAMULCOWE + TARCZE

Postprzez chicken19 » niedziela, 23 kwietnia 2017, 11:07

Dzięki.Aktualnie mam założone jakieś GOLD.Nie wiem co to jest.Słyszał ktoś o nich?Regeneruje zaciski bo gumki zaczęły wyłazić
chicken19
 
Posty: 27
Dołączył(a): poniedziałek, 17 kwietnia 2017, 16:00
Lokalizacja: Grójec

Re: KLOCKI HAMULCOWE + TARCZE

Postprzez kaamos » poniedziałek, 24 kwietnia 2017, 07:57

Pewnie GoldFren, czeskie. Nie używałem.
Avatar użytkownika
kaamos
 
Posty: 434
Dołączył(a): czwartek, 18 lipca 2013, 18:43
Lokalizacja: Łódź

Re: KLOCKI HAMULCOWE + TARCZE

Postprzez chicken19 » piątek, 28 kwietnia 2017, 20:49

Oczyściłem i faktycznie Goldfren.Dziwne że nie ma ich choćby na Allegro.Wyglądają solidnie i blaszka jest wykonana z miedzi.Powinny dobrze odprowadzać ciepło.
chicken19
 
Posty: 27
Dołączył(a): poniedziałek, 17 kwietnia 2017, 16:00
Lokalizacja: Grójec

Re: KLOCKI HAMULCOWE + TARCZE

Postprzez kurczak » środa, 21 marca 2018, 14:53

Mimo regeneracji zacisków i wymiany płynów klamka jest nadal miękka, zastanawiam się nad wymianą przewodów ale dedykowany oplot jest dość drogi, zastanawiam się gdyby pomierzyć przewody i założyć uniwersalne w oplocie pasujące długością. Myślicie że gra jest warta świeczki?
kurczak
Klubowicz
Klubowicz
 
Posty: 9
Dołączył(a): sobota, 10 lutego 2018, 12:19

Re: KLOCKI HAMULCOWE + TARCZE

Postprzez kaamos » środa, 21 marca 2018, 23:59

Jaki kurnik tu się zrobił, aż człowiek ma ochotę zagrać w makao (pdk ;) ).

Jeśli patrzysz konfigurację taką, jak ori (z trójnikiem), to zwyczajnie się to nie opłaca, bo korzyści żadnych, a tylko drożej wychodzi. Jeśli masz coś innego na myśli, to wydawało mi się, że jak ja kupowałem przewody, to jakoś proporcjonalnie do ilości odcinków wychodziło. Oczywiście, można dyskutować, czy te kilkaset złotych to tanio, czy drogo, ale nowe przewody gumowe też nie wyjdą taniej, więc jeśli tu leży problem, to wybór jest raczej prosty.
Natomiast pytanie, czy rzeczywiście chodzi o przewody. Jeśli chodzi o twardość (rozumiem "na zimno, na postoju"), to tu są dwa aspekty:
1) aż tak nie powinny przewody wpłynąć. Chyba niemożliwe jest, żeby były takim śmietnikiem i jeszcze nie przeciekały ;) Może coś nie tak odpowietrzone nadal? Może pompa?
2) nie oczekuj hebla jak kamor w tym motocyklu. Ta klamka zawsze będzie trochę sprężysta. Ważna jest wyczuwalność hamulca. Przyhamuj parę razy i zobacz, jak się sprawują.
Oczywiście nie mówię, żebyś nie zmieniał przewodów, wręcz przeciwnie. Jak są od nowości, to pewnie warto. Po prostu odczytuję ten post jako "jest dramat, co z tym z robić". Po mojemu, to z samych przewodów nie będzie dramatu, więc jeśli jest, to sprawdź odpowietrzenie (w tym szczelność połączeń i zaworów odpowietrzania. Jak zaciski są po regeneracji (najczęstsze źródło problemu), to rozumiem, że uszczelki i tłoczki są w dobrym stanie i nie puszczają powietrza do wnętrza układu) i też nie oczekuj cudów (jak w sportowych maszynach). Klamka będzie sprężysta, ale powinna być wyczuwalna.
Avatar użytkownika
kaamos
 
Posty: 434
Dołączył(a): czwartek, 18 lipca 2013, 18:43
Lokalizacja: Łódź

Re: KLOCKI HAMULCOWE + TARCZE

Postprzez kurczak » czwartek, 22 marca 2018, 11:39

Zastanowiłem się na spokojnie i chyba masz rację, same przewody nie mogą tak psuć całości, zastanawiało mnie tylko to że przy ciut mocniejszym naciśnięciu klamka dochodzi do rollgazu, wydawało mi się że jest dobrze odpowietrzone z zacisków szedł już czysty płyn bez powietrza. Dzisiaj jeszcze raz odpowietrzę układ, może gdzieś siedzi jeszcze parę pęcherzyków. Jak też tylko zrobi się ciepło to zrobię próbę praktyczną :) Zobaczmy ich działanie, bo może pompa już nie działa tak jak powinna. No nic, dobrze odpowietrzę, przetestujemy i dam znać czy się poprawiło ;)
kurczak
Klubowicz
Klubowicz
 
Posty: 9
Dołączył(a): sobota, 10 lutego 2018, 12:19

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do UKŁAD JEZDNY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron