kierownica turystyczna :)

tuning, kufry bagażowe, crash-pady, naklejki, duperele...

kierownica turystyczna :)

Postprzez radzio114 » niedziela, 21 grudnia 2014, 11:07

Witam serdecznie, temat wraca jak bumerang, a duzo rozwiązań nie ma. Mam taki pomysł pod ogolna dyskusje . Mianowice posiadam jajao 750 z 2006 roku i chce miec kierownicy turystyczną ( zrobiłem juz kiedys w sv 1000 i zakochałem sie w tym moto od nowa ) .Teraz koncepcja, zeby wykozystac 2 dolne śruby mocujace pólke przykrecic do nich risery i kupić nową lub używaną kiere od czegokolwiek turystycznego . Z tego co zauważyłem jedynym dodatkowym wydatkiem bedzie zakup dłuższego przewodu hamulcowego oczywiscie nie licze rizerów i kiery . patrząc na ceny na aledrogo mozna taki zestaw dostać w okolicy 250 zł za wszystko. Wydaje mi sie ze komfort jaki uzyskam, jest wiecej warty niz pieniądze, zwłaszcza ze mam zamiar śmignąć do Turcji . Co o tym myślicie, jakieś uwagi sugestie, bo przerabiał bede napewno :)
radzio114
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa, 9 kwietnia 2014, 07:05
Lokalizacja: Piekary

Re: kierownica turystyczna :)

Postprzez lenar » niedziela, 21 grudnia 2014, 12:30

możesz mieć również problem z długością linek gazu i sprzęgła
Potrzebujesz części? dzwoń 792 234 987
lenar
 
Posty: 282
Dołączył(a): niedziela, 19 grudnia 2010, 23:02
Lokalizacja: podkowa leśna

Re: kierownica turystyczna :)

Postprzez lewmichal » niedziela, 21 grudnia 2014, 15:26

SCH Marcin ma takie rozwiązanie u siebie. Możesz zobaczyć zdjęcia w temacie o jego motocyklu.
Avatar użytkownika
lewmichal
Klubowicz
Klubowicz
 
Posty: 1614
Dołączył(a): niedziela, 28 marca 2010, 18:04
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Re: kierownica turystyczna :)

Postprzez Budzik » wtorek, 23 grudnia 2014, 15:01

a jakbyś chciał to ja mam taką kierownice na sprzedaż :)
Na granicy przyczepności uciekamy codzienności
Avatar użytkownika
Budzik
 
Posty: 3270
Dołączył(a): wtorek, 13 kwietnia 2010, 16:39
Lokalizacja: Wwa

Re: kierownica turystyczna :)

Postprzez radzio114 » sobota, 17 stycznia 2015, 10:35

:) Kierownica zamontowana . Dla zainteresowanych uzywane risery kierownicy od bmw f 650 gs koszt 60 zł , kierownica leoshi koszt 70 zł , przewód hamulcowy gs 500 tylni . 9 zł . ciezarki kierownicy 28 zł nowe wkrecane do kierownicy
1. sciągamy zaslepki śrub mocujących półkę ( dolne 2 sztuki ) wykrecamy je .
2.montujemy nasze riserki pasują idealnie w miejsce po naszych starych śrubach
3 .montujemy naszą kierownice .
4.przekładamy osprzet ( na lewej stronie wiązki wystarczyło na styk :) ) na prawej nie ma problemu linki przekładamy przed amorami . wiązki wystarczy zeby jej nie zmieniac .
5.demontujemy stary przewód hamulcowy i zakładamy nowy . ( ten troche za długi w ok 50 cm wystarczy ) odpowietrzamy heble :) .
moto jest z 2006 r . nie wiem jak w innych ale tu nie da sie sciągnąc starych uchwytów od kierownicy ( sa odlane w całości ) . mysle ze je wykorzystam i zrobie mocowanie dla nawigacji .
Podsumowując całkowity koszt 167 zł , całkowity czas pracy 1,5 godziny . Wrażenia :) bezcenne zakochałem sie od nowa .
Potrzebne klucze to śrubokręt krzyżakowy , imbus do riserów imbus do naszych srubek z półki , 14, 12, 8, wierteło 4 mm do metalu, ponieważ lewe sterowanie migaczami i rolgaz są mocowanie w otworku, którego nowa kierownica nie ma . trzeba wywyiercic 2 małe dziureczki i osadzić tak jak w orginale.
Teraz najwazniejsze .kierownica ma szerokość 78 cm i wysokość 10 cm . wyższa kierownica spowoduje przerobienie lewej wiązki od migaczy, ( za krótka ) .
Pozdrawiam serdecznie .
radzio114
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa, 9 kwietnia 2014, 07:05
Lokalizacja: Piekary

Re: kierownica turystyczna :)

Postprzez Jacky » sobota, 17 stycznia 2015, 12:54

Wrzuć fotke jak wyszło.
Jacky
 
Posty: 90
Dołączył(a): poniedziałek, 21 maja 2012, 17:15
Lokalizacja: Gdynia

Re: kierownica turystyczna :)

Postprzez radzio114 » niedziela, 18 stycznia 2015, 10:20

:) Moja wiedza komputerowa uniemozliwia mi dodanie zdjec :)) wykglada jak bandit czy inne moto z kierą turystyczną nie licząc małych rogów od starego mocowania )
radzio114
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa, 9 kwietnia 2014, 07:05
Lokalizacja: Piekary

Re: kierownica turystyczna :)

Postprzez zbychowaty » sobota, 20 lutego 2016, 14:00

Jeśli kogoś jeszcze interesuje to mam przerobione na kierownice turystyczną dla mnie dużo wygodniejsza jest jazda tyle że ja tego nie przerabiałem tylko poprzedni właścicielObrazek Ja tylko obciąłem o 2 cm z obu stron kiere bo mało widziałem w lusterkach ponieważ są oryginalne i druga sprawa przy postojowych manewrach podczas skręty w prawo na maksa podnosiły się obroty do 2 tyś teraz jest dobrze :kiss: :browar: mimo że wszystkie linki poprowadzone są na zewnątrz widelca . W jajku pozycja z oryginalną kierą jest w miarę wygodna. dla mnie przerabianie kiery w jajku jest bez sensu. ale to tylko moja sugestia. ja swoje jajko kupiłem okazyjnie i nie zwracałem uwagi na kierę. Pozycja wyprostowana jest bardzo niezdrowa na kręgosłup a jeśli bolą nadgarstki :yeah: ja przy dojeżdżaniu do skrzyżowania puszczam na chwilę kiere i rozluźniam ręce. Dużo km robię rowerem szosowym (kolarką) i cały czas pozycja embrion, czasem wsiadam na rower miejski i jest mi gorzej niż na kolarce niewygodnie. Jak porobię fotki dokładniejsze to w stawie jak to wszystko u mnie wygląda, Tym czasem pozdrawiam wszystkich z jajami :browar:
Avatar użytkownika
zbychowaty
 
Posty: 30
Dołączył(a): sobota, 30 stycznia 2016, 19:40
Lokalizacja: Nowe Miasto N/P

Re: kierownica turystyczna :)

Postprzez patrykgsxf » wtorek, 30 sierpnia 2016, 12:09

Da radę założyć turystyczną kierownice do jaja 600 ???
Avatar użytkownika
patrykgsxf
 
Posty: 22
Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2013, 08:57
Lokalizacja: Ruda Śl.

Re: kierownica turystyczna :)

Postprzez Schummi » wtorek, 30 sierpnia 2016, 13:04

oczywiście, że da radę :) ja mam założoną :D były nawet gdzieś foty ale stare zdjęcia gdzieś się nie poprzenosiły jak forum zmieniało właściciela :/
Pieszy zawsze ma pierwszeństwo!!! Ale nie zawsze przeżyje...
Avatar użytkownika
Schummi
Administrator
Administrator
 
Posty: 2366
Dołączył(a): poniedziałek, 9 maja 2011, 20:37
Lokalizacja: Brzechów k/Kielc

Re: kierownica turystyczna :)

Postprzez patrykgsxf » wtorek, 30 sierpnia 2016, 15:17

A masz może gdzieś jeszcze jakieś foty? Ewentualnie jak byś mógł w skrócie opisać jak się do tego zabrać to będę wdzięczny :brawo:
Znalazłem opis ale do 750 a tam jest inna półka. :( No i jak wygląda sprawa z przewodami, linkami ?
Avatar użytkownika
patrykgsxf
 
Posty: 22
Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2013, 08:57
Lokalizacja: Ruda Śl.

Re: kierownica turystyczna :)

Postprzez Schummi » wtorek, 30 sierpnia 2016, 18:27

jakieś tam fotki mam, ale jeśli chodzi o samą przeróbkę to nie pomogę bo taki już kupiłem i nie wiem czy coś było wymieniane :)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Pieszy zawsze ma pierwszeństwo!!! Ale nie zawsze przeżyje...
Avatar użytkownika
Schummi
Administrator
Administrator
 
Posty: 2366
Dołączył(a): poniedziałek, 9 maja 2011, 20:37
Lokalizacja: Brzechów k/Kielc

Re: kierownica turystyczna :)

Postprzez patrykgsxf » poniedziałek, 5 września 2016, 22:19

Dzięki, znalazlem juz w innym temacie ze jest to normalna półka i przewiercone dziury na risery. Zastanawiam się zeby nie wiercić czy by nie pasowala półka od Bandita 600. Przerabiał może już ktoś ten temat? ;-)
Avatar użytkownika
patrykgsxf
 
Posty: 22
Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2013, 08:57
Lokalizacja: Ruda Śl.


Powrót do AKCESORIA I DODATKI

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron