Video rejestrator na pokładzie.

tuning, kufry bagażowe, crash-pady, naklejki, duperele...

Video rejestrator na pokładzie.

Postprzez Corter » niedziela, 11 marca 2018, 10:19

Cześć. Czy ktoś używa na pokładzie swojej maszyny? Mam kamerkę Sonego, która pełniła taką rolę, ale się nie sprawdza. Bateria 2h i zdycha, kwestia montażu problematyczna, bo drgania (kombinowałem już różne miejsca do montażu i jakoś nie znalazłem właściwego). Widokami raczej się nie fascynuję na polskich drogach, a zależy mi bardziej na bezpieczeństwie jazdy i chciałbym mieć stałe rejestrowanie sytuacji na drodze, gdyby coś się stało.
Może ma ktoś zamontowany rejestrator na stałe i podpowie jak się to sprawdza. Myślałem albo o montażu na stałe (zasilanie po przekreceniu kluczyka bez żadnych wtyczek lub z wtyczką w usb).
Avatar użytkownika
Corter
 
Posty: 53
Dołączył(a): niedziela, 19 września 2010, 21:20
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Video rejestrator na pokładzie.

Postprzez AdamWawa » niedziela, 11 marca 2018, 13:48

Miałem ten sam problem, zbiornik paliwa odpada, półka/kierownica odpada , zostaje montaż z boku lampy ( sportowa kamerka przyklejony uchwyt na taśmę dwustronną , jest tego jeden minus kamera nagrywa dość nisko. Ja opuściłem i przymocowałem do kasku,. Latam z dwoma aku i jakoś prądu mi jeszcze nie brakło.
Avatar użytkownika
AdamWawa
 
Posty: 54
Dołączył(a): piątek, 16 maja 2014, 20:58
Lokalizacja: Warszawa/ Piaseczno

Re: Video rejestrator na pokładzie.

Postprzez Corter » niedziela, 11 marca 2018, 19:45

Kamerka odpada ze względu na konieczność zabawy z wymianami baterii. Mam na myśli typowy video rejestrator.
Avatar użytkownika
Corter
 
Posty: 53
Dołączył(a): niedziela, 19 września 2010, 21:20
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Video rejestrator na pokładzie.

Postprzez kaamos » niedziela, 11 marca 2018, 22:38

Kiedyś przeglądałem z nudów, co Chińczyki mają w tej materii do zaoferowania (interesowało mnie jednoczesne nagrywanie z 2 kamerek: przód i tył. Kamery są na długich kablach i po prostu gdzieś je przykręcasz/przyklejasz) i moje spostrzeżenia są następujące: jak chcesz tylko zabezpieczenie w razie W, to możesz się zaopatrzyć się w takie cudo za jakieś 300zł. Natomiast jeśli chcesz urządzenie, które nagra coś, co można bez większego wstydu wrzucić na Tubę, to już idzie w grubsze setki złociszy. Podłub sobie na Aliexpress (np. pod hasłem "motorcycle dvr"), może coś ciekawego znajdziesz. Rynek mógł się rozwinąć odkąd ja sprawdzałem.
Avatar użytkownika
kaamos
 
Posty: 434
Dołączył(a): czwartek, 18 lipca 2013, 18:43
Lokalizacja: Łódź

Re: Video rejestrator na pokładzie.

Postprzez TasmaN » poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 11:27

Polecam system RAM (RAM mounting). W Jajku może być zamocowane w śrubie imbusowej, którą skręcona jest ta nakladka z setami do górnej półki.

Kamerka? Ja używam SJ CAM jakiegoś starego (720d) z zapętleniem 5 minutowym.

Bateria? Podpiąłęm do ciągłego ładowania w gnieździe zapalniczki. Wodoszczelna, plastikowa obudowa SJ Cama wymagała wyciecia małego otworu na kabel i wtyczkę mikro USB - a tak naprawdę to lekkiego stopienia rozgrzanym pod płomieniem nożem czy innym tam śrubokrętem.
Avatar użytkownika
TasmaN
 
Posty: 22
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2015, 18:58
Lokalizacja: Wawa

Re: Video rejestrator na pokładzie.

Postprzez TasmaN » poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 11:31

I jeszcze tak od siebie dla tych co zastanawiają się nad wydaniem masy kasy na jakiś markowy sprzęt...

Mój SJ CAM kosztował 200 zł. Obraz ok, bez zastrzeżeń, dźwięk średnio... ale jest jedno ALE.

Zabawa ze zgrywaniem, montowaniem filmików, robieniem fajnych podkładów muzycznych będzie trwała max. 2 tygodnie. Potem albo się pierdolnie kamerkę do szuflady albo będzie jedynie zwykłym rejestratorem jazdy.

No chyba że ktoś zakłada prowadzenie video bloga podczas jazdy...
Avatar użytkownika
TasmaN
 
Posty: 22
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2015, 18:58
Lokalizacja: Wawa


Powrót do AKCESORIA I DODATKI

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron