UBEZPIECZENIE MOTOCYKLI

Inne sprawy nie pasujące do powyższych działów.

Postprzez moro99 » czwartek, 19 kwietnia 2012, 22:11

68 zl OC z NNW w PZU.

Ja place 35 za skuter wiec przy braku znizek tyle moze wychodzic ale za 50 ccm :)
Romet -> Simson SR50 - > Keeway Hacker -> GSX650F -> FJR1300
Avatar użytkownika
moro99
 
Posty: 1207
Dołączył(a): piątek, 23 grudnia 2011, 13:03
Lokalizacja: w-wa - centrum

Postprzez Budzik » piątek, 20 kwietnia 2012, 12:09

u nas w wwa NNW kosztuje 99 zl i czesc na nnw nie ma znizek :)
Na granicy przyczepności uciekamy codzienności
Avatar użytkownika
Budzik
 
Posty: 3270
Dołączył(a): wtorek, 13 kwietnia 2010, 16:39
Lokalizacja: Wwa

Postprzez MARO_M » piątek, 20 kwietnia 2012, 12:47

moro99 napisał(a):
68 zl OC z NNW w PZU.

Ja place 35 za skuter wiec przy braku znizek tyle moze wychodzic ale za 50 ccm :)


ja mam 60% + dodattkowo 20% czyli razem 80% :)
Avatar użytkownika
MARO_M
 
Posty: 104
Dołączył(a): niedziela, 11 lipca 2010, 18:47
Lokalizacja: Wawa

Postprzez Schummi » piątek, 20 kwietnia 2012, 17:05

MARO_M napisał(a):NIe wiem ile w tym prawdy ale podobno w PZU motocykle najtaniej mozna ubezpieczyc.

nic bardziej mylnego... miałem w PZU i przeniosłem się do MTU bo mi taniej wychodzi o jakieś 30zł (przy maksymalnej zniżce) :diabel:

edit: biorę pod uwagę tylko wartość OC bo NNW to indywidualna sprawa każdego z nas i nieobowiązkowe :)
Ostatnio edytowano piątek, 20 kwietnia 2012, 17:07 przez Schummi, łącznie edytowano 1 raz
Pieszy zawsze ma pierwszeństwo!!! Ale nie zawsze przeżyje...
Avatar użytkownika
Schummi
Administrator
Administrator
 
Posty: 2366
Dołączył(a): poniedziałek, 9 maja 2011, 20:37
Lokalizacja: Brzechów k/Kielc

Postprzez duscann » poniedziałek, 23 kwietnia 2012, 13:37

Przestrzegam przed MTU i PTU ...rozumiem że ktoś się ubezpiecza w tych firmach bo tanio, ale ... podejście takie czasem może się obrócić przeciwko Wam, jeśli "OC będziecie musieli wypłacić" jakiemuś znajomemu.

Te firmy to porażaka! złodzieje i kombinatorzy. Właśnie zakończyłem półtoraroczny spór sadowy z PTU gdzie chciano mnie okraść na parę tysięcy złotych (dobrego kolegi dziewczyna wjechała mi w auto) "Firma" nie chciała wypłacić pieniędzy mimo prawomocnego wyroku sądu i wszystko musiało się oprzeć o komornika.

Kumplowi było przykro, mi też, niesmak pozostał...a PTU i MTU (takie same bandyctwo) się cieszą bo okradają setki osób z należnych im pieniedzy wystarczy poczytać opinie na forach.

Tak tylko chciałem przestrzec.
pozdrawiam
duscann
 
Posty: 30
Dołączył(a): sobota, 3 grudnia 2011, 12:24
Lokalizacja: Chodzież

Postprzez Budzik » poniedziałek, 23 kwietnia 2012, 14:45

ale jak kupujesz OC to nie obchodzi cie to chyba z deka. wg mnie byle bylo jak najtaniej :D no chyba za masz jeszcze AC to wtedy wyplacalnosc jest wazna :)
Na granicy przyczepności uciekamy codzienności
Avatar użytkownika
Budzik
 
Posty: 3270
Dołączył(a): wtorek, 13 kwietnia 2010, 16:39
Lokalizacja: Wwa

Postprzez duscann » poniedziałek, 23 kwietnia 2012, 14:52

Przeczytaj jeszcze raz mój post Budzik. Nie obchodzi cię dopóki myslisz że szkodę wyrządzisz obcemu...a co jeśli kumplow, przyjacielowi, rodzinie itp...wtedy ten ktoś ma duuże problemy z firmą w której się ubezpieczyłeś...sama słodycz.
duscann
 
Posty: 30
Dołączył(a): sobota, 3 grudnia 2011, 12:24
Lokalizacja: Chodzież

Postprzez Schummi » poniedziałek, 23 kwietnia 2012, 18:22

duscann, ja mam wszystkie samochody i motocykl ubezpieczone w MTU i miałem szkodę przez innego kierującego, który też był ubezpieczony w MTU. Wypłata bardzo szybko i nawet mnie nie oszwabili bo zarobiłem jeszcze tysiaka mimo, że kupiłem nowe części do naprawy samochodu. Jak narazie nie narzekam na nich a mają przynajmniej narazie najtaniej :P
Pieszy zawsze ma pierwszeństwo!!! Ale nie zawsze przeżyje...
Avatar użytkownika
Schummi
Administrator
Administrator
 
Posty: 2366
Dołączył(a): poniedziałek, 9 maja 2011, 20:37
Lokalizacja: Brzechów k/Kielc

Postprzez duscann » wtorek, 24 kwietnia 2012, 11:58

No to gites, z MTU nie miałem swojego doświadczenia ,ale od znajomych słyszałem że były kłopoty. Co do PTU to podtrzymuję co powiedziałem i ostrzegam.

pozdrawiam
duscann
 
Posty: 30
Dołączył(a): sobota, 3 grudnia 2011, 12:24
Lokalizacja: Chodzież

Postprzez Mały » wtorek, 24 kwietnia 2012, 13:35

Panowie, wtrące się w dyskusję, bo niestety mam bogate doświadczenie z "dziwnymi" firmami ubezpieczeniowymi. Uważajcie na niepopularne firmy ub.!!!
A w tym wypadku mówię o TUW- Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych. Nie będe opisywał szczegółów bo to długa historia...
Ogólnie- miałem ubezpieczenie po poprzednim właścicielu...po zakupie moto przepisałem papiery na siebie, za kolejny rok zapłaciłem kolejną składkę....Niestety rok poźniej zapomniałem wcześniej uiścić składki (byłem 3 tygodnie na wakacjach) i ubezpieczenie w trakcie mojego urlopu zostało zgodnie z prawem automatycznie przedłużone...Po stawieniu się w agencji ub. okazało się, że nastąpiła zmiana stawki z około 220 na 846 pln!!! ubezpieczenia nie wypowiedziałem przed jego przedłużeniem więc musiałem zapłacić...
Podsumowanie: ja rozumiem, że rynek rządzi się swoimi prawami i każdy może chcieć jak najwięcej ale wydaje mi się, że uczciwie by było gdyby mnie poinformowali o tak drastycznej zmianie stawki...nieoficjalnie dowiedziałem się, że to była metoda na usunięcie nierentownych motocyklistów z firmy...
Od tamtych wydarzeń zawsze pamiętam kiedy mi wygasa ubezpieczenie, ale takie sytuacje już nie mogą mieć miejsca bo w tym roku zmieniło się prawo...wreszcie
Teraz mam ubezpieczenie w PZU i Uniqa- i cenię sobie tą współpracę, ale pewnie każdy będzie miał inne zdanie na bazie własnych doświadczeń
Avatar użytkownika
Mały
 
Posty: 74
Dołączył(a): poniedziałek, 1 lutego 2010, 00:06
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez sebol86 » poniedziałek, 4 czerwca 2012, 09:38

Ja mam swoją Suzi ubezpieczoną w PZU. Ubezpieczałem jakieś 2 tygodnie temu. Za samo OC zapłaciłem 84 złote na cały rok z 60% zniżek. Dokupiłem jeszcze NW na 13000zł za 88zł na rok - ale to już nie obowiązkowe jest jak wiecie. Przed zakupem polisy w PZU byłem u paru ubezpieczycieli i najtańszą ofertę jaką mieli to w MTU za 104 zł. PZU wyszło mi najtaniej.
Avatar użytkownika
sebol86
 
Posty: 32
Dołączył(a): środa, 21 marca 2012, 12:20
Lokalizacja: Płock

Postprzez ziomek4000 » poniedziałek, 4 czerwca 2012, 09:51

mnie skasowali 203zł za OC w PZU. jeszcze mam wzwyżki za wiek poniżej 25lat więc dla tego. dodatkowo dokupiłem sobie assistance w PTU za 110zł za rok.
Powyższy post przedstawia pogląd użytkownika w danej chwili i nie może byś wykorzystany przeciwko niemu w innym terminie oraz w innej sprawie.
Avatar użytkownika
ziomek4000
 
Posty: 1337
Dołączył(a): poniedziałek, 13 lutego 2012, 22:05
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Majkelo » piątek, 15 czerwca 2012, 20:38

340PLN w UNIQA... Ale ja mam krótko lejce, więc to chyba przesądziło...
A nawiasem to unikajcie Warty - tam ceny są kosmiczne...
Majkelo
 
Posty: 160
Dołączył(a): sobota, 9 lipca 2011, 19:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: UBEZPIECZENIE MOTOCYKLI

Postprzez plaski » czwartek, 3 września 2015, 10:44

Z innej beczki. Byłem we wtorek w PZU i opłaciłem składkę na cały rok. Wyszło 90zł.
Przedwczoraj przyszło zawiadomienie do zapłaty, data nadania z poprzedniego tygodnia. I tutaj mamy 104 zł. Mam wrażenie że to przez "PZU Pomoc w drodze" ale nie jestem pewien ponieważ nie ma tu żadnych wyodrębnionych kwot.
Kiedyś dorzucali dodatkowo NNW a teraz możliwe, że dają inne pakiety na mniejsze kwoty i jeśli ktoś się nie wczyta to sobie kupi niechcący dodatek, o którym nie ma nic wspomniane w piśmie (oprócz jednego miejsca z listą usług wchodzących w skład blankietu do zapłacenia).
Druga opcja (ale mniej prawdopodobna) to może być różnica w cenie w oddziale i przy zapłacie pocztą. Ciężko mi ocenić ponieważ nie mam przy sobie tych kwitów.
Avatar użytkownika
plaski
 
Posty: 299
Dołączył(a): środa, 31 marca 2010, 07:22
Lokalizacja: Lublin i okolice

Re: UBEZPIECZENIE MOTOCYKLI

Postprzez szydlas » czwartek, 3 września 2015, 11:19

Pod koniec czerwca opłacałem składkę u agenta w siedzibie PZU i miałem to samo. Na pisemku była kwota coś ponad 110 zł, a na miejscu zapłaciłem ledwo ponad 90. Więc coś jest na rzeczy.
Avatar użytkownika
szydlas
 
Posty: 398
Dołączył(a): środa, 10 października 2012, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: UBEZPIECZENIE MOTOCYKLI

Postprzez plaski » czwartek, 3 września 2015, 15:38

Okazuje się że dostałem ten sam pakiet co był wysłany pocztą. Więc coś kręcą z cenami.
Jak pan w PZU zapyta czy macie blankiecik to lepiej powiedzieć że nie, wtedy prawdopodobnie zapłacicie mniej
Avatar użytkownika
plaski
 
Posty: 299
Dołączył(a): środa, 31 marca 2010, 07:22
Lokalizacja: Lublin i okolice

Re: UBEZPIECZENIE MOTOCYKLI

Postprzez PatrykOSK » wtorek, 10 listopada 2015, 17:04

Ile mniej więcej płacicie za ubezpieczenie jajeczka 600 ? rocznik robi jakąś większą różnice ?
Motocykl to nie wszystko liczy się pasja
PatrykOSK
Klubowicz
Klubowicz
 
Posty: 35
Dołączył(a): niedziela, 18 października 2015, 12:57
Lokalizacja: Poznań, Wielkopolskie

Re: UBEZPIECZENIE MOTOCYKLI

Postprzez szydlas » wtorek, 10 listopada 2015, 22:09

Jeśli chodzi o rocznik to chyba bardziej liczy się u kierowcy i to czy masz/miałeś już coś ubezpieczone w PZU.
Avatar użytkownika
szydlas
 
Posty: 398
Dołączył(a): środa, 10 października 2012, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: UBEZPIECZENIE MOTOCYKLI

Postprzez kaamos » środa, 11 listopada 2015, 02:02

rocznik '99, 113zł w PZU. Ubezpieczam się tam od 2010r, pierwsza składka była podobna, potem systematycznie rosło do około 200zł, teraz spadło, ale skończyły mi się też zwyżki za wiek, kolor oczu i orientację seksualną.
Avatar użytkownika
kaamos
 
Posty: 434
Dołączył(a): czwartek, 18 lipca 2013, 18:43
Lokalizacja: Łódź

Re: UBEZPIECZENIE MOTOCYKLI

Postprzez PatrykOSK » środa, 11 listopada 2015, 11:59

No samochód mam cały czas na dziadka,wiadomo max. zniżki :D Więc biorąc pod uwagę mój wiek 20l i to że nigdy nic nie ubezpieczałem to tak w 500 zł się na rok zmieszcze?
Motocykl to nie wszystko liczy się pasja
PatrykOSK
Klubowicz
Klubowicz
 
Posty: 35
Dołączył(a): niedziela, 18 października 2015, 12:57
Lokalizacja: Poznań, Wielkopolskie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do INNE...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron