Kask używny

Produkty, opinie, promocje, namiary...

Kask używny

Postprzez Manso » wtorek, 29 maja 2012, 20:42

Mam zamiar rozejrzeć się za kaskiem używanym za który chcę dać ok. 600zł. Zakup motocykla mnie trochę pociągnie, stąd nie chcę wydawać teraz na kask kwoty powyżej tysiąca. W tym pojeżdżę jakiś sezon, dopóki się nie odkuję. Gama na rynku jest ogromna, jednak nie mam doświadczenia w kaskach z wyższej półki, a mam nadzieję ze taka cena za używany pozwoli mi przy waszych sugestiach znaleźć coś naprawdę dobrego. Cenię sobie bezpieczeństwo, na tym nie będę oszczędzał, dlatego tą kwotę chcę przeznaczyć na razie na używany, z myślą że będzie jak najlepszy. Ważne tylko aby miał wyciągane wnętrze, żebym mógł je po kimś wyprać i żeby miał szczękę normalną a nie otwieraną. Do tych drugich jakoś nie mam zaufania (może błędny tok myślenia). Myślałem o Shoei xr1100, no ale używanych nigdzie nie mogę znaleźć, może jeszcze zbyt nowy model, albo tak dobrze służą, że nikt się nie chce pozbyć.
Manso
 
Posty: 17
Dołączył(a): czwartek, 10 maja 2012, 21:09
Lokalizacja: Proszowice

Postprzez blue angel » środa, 30 maja 2012, 10:11

:) w razie czego jestem w stanie odsprzedać Ci mojego Sharka RSI Shuriken (niebieski)

http://www.fc-moto.de/Shark-RSI-Shuriken/en

Ponieważ musiałem jeździć z nawigacją mam zainstalowane wewnątrz głośniki i wyprowadzony na zewnątrz łącze jack 3,5 do wpięcia kabelka do navi lub mp3. Jak nie używam to jest ukryte pod podpinka z tyłu i nic nie widać.
Jawa Babetta 28 / Romet Pony M301 / WSK 125 / Suzuki GSX 600F / Yamaya FJR 1300
Avatar użytkownika
blue angel
 
Posty: 264
Dołączył(a): czwartek, 26 marca 2009, 17:41
Lokalizacja: Polska

Postprzez Manso » środa, 30 maja 2012, 21:36

Ja właśnie po długich poszukiwaniach i natrafieniu na test sharpa wytypowałem kilka modeli, które mógłbym kupić jako nowe:
Shark :RSI, RSX, S900
Nolan N85
Caberg: V2 407, V2R
Bell M1
HJC FG-15

Co myślicie, może któraś z tych firm zasługuje na wyróżnienie, a może ktoś tutaj użytkuje, lub miał styczność z takimi kaskami i będzie mógł coś więcej powiedzieć?
Manso
 
Posty: 17
Dołączył(a): czwartek, 10 maja 2012, 21:09
Lokalizacja: Proszowice

Postprzez blue angel » czwartek, 31 maja 2012, 09:42

Opowiem o tym co mam czyli Shark RSI

na +
- świetny system antyfog
- w porównaniu do moich poprzednich (cena rzędu 500 - 700 zł ) o wiele cichszy
- lubie tę zapięcie na pasku z dwoma metalowymi zaczepami

na -
- brak blendy przeciwsłonecznej
Jawa Babetta 28 / Romet Pony M301 / WSK 125 / Suzuki GSX 600F / Yamaya FJR 1300
Avatar użytkownika
blue angel
 
Posty: 264
Dołączył(a): czwartek, 26 marca 2009, 17:41
Lokalizacja: Polska

Postprzez Manso » czwartek, 31 maja 2012, 15:32

No to czyli shark powinien być dobrą firmą sądząc po opisie RSI. Wyłoniłem jednak 2. Nolana n85 i sharka s900 ze względu właśnie na blende. No i Nolan mnie kusi przystosowaniem do N-coma, na którego chyba sie od nowego sezonu skusze.
Manso
 
Posty: 17
Dołączył(a): czwartek, 10 maja 2012, 21:09
Lokalizacja: Proszowice

Postprzez blue angel » piątek, 1 czerwca 2012, 08:38

Sharka S900 przymierz zanim kupisz w ciemno. Moja żona go ma i narzeka na zbyt nisko opadającą blendę która opiera się o nasadę nosa (nie ma regulacji jej obniżenie niestety). Kolega z klubu ma identyczny ale też w rozmiarze S więc nie mam jak przymierzyć i narzeka na to samo. Poza tym kask wykonany bardzo dobrze i naprawdę lekki i cichy.
Jawa Babetta 28 / Romet Pony M301 / WSK 125 / Suzuki GSX 600F / Yamaya FJR 1300
Avatar użytkownika
blue angel
 
Posty: 264
Dołączył(a): czwartek, 26 marca 2009, 17:41
Lokalizacja: Polska

Postprzez Manso » piątek, 1 czerwca 2012, 14:24

Nie no w ciemno nie kupię nic, prawdopodobnie z tych 2 kupię ten który będzie lepiej leżał
Manso
 
Posty: 17
Dołączył(a): czwartek, 10 maja 2012, 21:09
Lokalizacja: Proszowice

Postprzez moro99 » piątek, 1 czerwca 2012, 21:33

blue angel, Akurat na blende jest prosty sposob :) Rozgrzewamy nad palnikiem drut i docinamy ile brakuje :)
Avatar użytkownika
moro99
 
Posty: 1207
Dołączył(a): piątek, 23 grudnia 2011, 13:03
Lokalizacja: w-wa - centrum

Postprzez blue angel » poniedziałek, 4 czerwca 2012, 08:35

hihihihi już widze jak idę z gorącym prętem do kasku żony żeby obcinać blendę - dostałbym po łapach i tyle. To nówka kask i jak na razie to stoi nade mną i patrzy czy nie porysuje go jak czyszczę kaski po wycieczkach z owadów :D
Jawa Babetta 28 / Romet Pony M301 / WSK 125 / Suzuki GSX 600F / Yamaya FJR 1300
Avatar użytkownika
blue angel
 
Posty: 264
Dołączył(a): czwartek, 26 marca 2009, 17:41
Lokalizacja: Polska

Postprzez John » poniedziałek, 4 czerwca 2012, 21:01

Ja bym używanego nie kupił. Nie znasz jego historii a taki kask przy uderzeniu ma za zadanie pochłaniać energię. Za drugim, trzecim razem może nie dać rady :P
- Motor to masz w pralce!
- W pralce to mam bęben!!!
Avatar użytkownika
John
 
Posty: 73
Dołączył(a): niedziela, 30 maja 2010, 18:38
Lokalizacja: Sierpc/Pruszków

Postprzez Manso » sobota, 23 czerwca 2012, 13:23

Tutaj temat zamknięty, przymierzałem 2 nowe, nolana n85 i sharka s900 comfort prime, z pompowanymi bokami. Wygrał shark, o niebo lepiej leżal na głowie, L z nolana latał góra doł ale strasznie uciskał skronie, a M z sharka wlazł dobrze, i naciskał odpowiednio równomiernie z każdej strony. Mechanizm blendy w sharku dużo lepszy. Można go spokojnie wyczuć w rękawicy, nolan ma tylko malutki suwaczek,kicha. Blenda opadł kilka milimetrów nad nosem, także nie uwiera, a z drugiej strony nie mam zaciemnionej tylko połowy obrazu. Jak już będe w nim jeździł to napiszę coś więcej o wentylacji i innych sprawach, bo w sumie jest o nim stosunkowo mało opinii
Manso
 
Posty: 17
Dołączył(a): czwartek, 10 maja 2012, 21:09
Lokalizacja: Proszowice


Powrót do Kaski, ubrania, ochraniacze...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron