Powłoka antifog

Produkty, opinie, promocje, namiary...

Powłoka antifog

Postprzez kaamos » wtorek, 13 sierpnia 2013, 00:03

Mam małe pytanie (lub 2) do użytkowników szyb z powłoką antifog.

Używam kasku Caberg Ego. Poza pinlockiem, ma on też szybę fabrycznie powlekaną powłoką antifog.

Dziś zauważyłem dziwną plamę na szybce.
Nie była ona ani na zewnątrz szyby, ani od wewnątrz pinlocka, więc z analizą poczekałem do powrotu do domu.
Okazało się, że właśnie powłoka antifog się zwarzyła i zaczęła łuszczyć.

Jest to o tyle dziwne, że nie miała ona żadnego kontaktu z czynnikami zewnętrznymi, gdyż już w momencie zakupu zamontowałem pinlock, który całkowicie pokrywa obszar, na którym znajduje się plama.

Dla informacji:
Kask kupiłem na początku lipca.
Szybę czyściłem jedynie wodą (raz może z zewnątrz delikatnym płynem do naczyń, jak przejechałem przez chmurę komarów), a od środka przetarłem tę szybę (pinlocka) tylko raz (i tak to nie ma znaczenia, gdyż jak wspomniałem, plama powstała pod pinlockiem, ale napisałem, żebyście się mnie nie czepiali ;) )
Pinlocka nie zdejmowałem

Wcześniej tej plamy nie widziałem, osttanio 10 dni mnie nie było, kask leżał zabezpieczony w torbie, wczoraj przejechałem się, ale nie zauważyłem tej plamy (co nie znaczy, że jej nie było). Przed odłożeniem kasku do torby na pewno jej nie było.


I teraz pytania:
1) Komuś takie coś się w ogóle zdarzyło? Jaka może być przyczyna? Wadliwa powłoka? Promieniowanie kosmiczne? Zakrzywienie czasoprzestrzeni? Spisek Tuska z Putinem?
2) Przejadę się jutro do sklepu, w którym kupiłem kask, ale w razie gdyby na mój problem odpowiedzieli słynnym cytatem reklamowym, to jak to dziadostwo (antifog) usunąć z szyby?


Załączam fotkę plamy. Szybę trzymam na tle kasku, bo to dobre tło. plama jest w jednym miejscu troche rozmazana, bo sprobowalem to potrzeć, żeby zobaczyć, czy w razie czego schodzi (otóż niezbyt schodzi).
Fotka jest tymczasowa, bo linkuje swojego dropa.

Obrazek

[ Dodano: 13-08-13, 01:17 ]
W sumia plama jest przy pinie, więc niemal niewidoczna, więc w sumie mógłbym ją olać póki co, ale dobrze wiedzieć na przyszłość (pytanie #2), bo jeśli jest to taki ficzer antifoga, to szybko mogę się spodziewać podobnych efektów w innych miejscach.
Btw nie powiem, wkurzylo mnie to trochę, zwłaszcza perspektywa skrobania szyby z tej powłoki.
(chyba łączy posty z automatu, więc piszę jeden pod drugim)
Ostatnio edytowano wtorek, 13 sierpnia 2013, 00:12 przez kaamos, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
kaamos
 
Posty: 434
Dołączył(a): czwartek, 18 lipca 2013, 18:43
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Tomaszqwerty » wtorek, 13 sierpnia 2013, 06:22

Na gwarancji powinno pójść tylko nie tłumacz czym to próbowałeś czyścić. Powiedz że stało się i tyle. A jak nie to nowa szybka. Bez antifoga to skuterem można pojeździć a i to ciężko w deszczowe dni i kiedy chłodniej. Nawet jeśli uda Ci się zdjąć folie razem z klejem. Najprawdopodobniej dostałeś jakimś odpryskiem i masz mikropęknięcie i zassało powietrze. Jak chcesz tak jeździć to możesz superglue podkleić miejsce pęknięcia. Ale wtedy mogą robić problemy z gwarancją szybki. Więc jeśli masz gwar. To udaj się do sklepu
Tomaszqwerty
 
Posty: 27
Dołączył(a): poniedziałek, 12 sierpnia 2013, 07:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez yoseph » wtorek, 13 sierpnia 2013, 07:49

Mi to wygląda na kontakt z klejem cyjanoakrylowym. Na pewno w torbie nie leżała jakaś tubka super glue? Po dłuższym kontakcie z oparami tego kleju dzieją się dokładnie takie same rzeczy.
Ostatnio edytowano wtorek, 13 sierpnia 2013, 07:50 przez yoseph, łącznie edytowano 1 raz
było suzuki DR 650 RSE
jest GSX750 F
Avatar użytkownika
yoseph
 
Posty: 150
Dołączył(a): wtorek, 2 lipca 2013, 23:15
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Postprzez requiem5 » wtorek, 13 sierpnia 2013, 10:33

jak nie masz drugiego kasku na wymianę a chcesz jeździć to zaczekaj do końca sezonu (bo cały proces reklamacji itp. z doświadczenia wiem, że trwa minimum 2 tyg), nic z tym nie rób żeby potem nie było problemów na gwarancji. Jak się zacznie sroga zima to idź do sklepu i oddaj twierdząc, że Ci jakiś trefny towar sprzedali, wymienią pewnie na nowy albo naprawią ;)
GSX650F 2008r.
Avatar użytkownika
requiem5
Moderatorzy
Moderatorzy
 
Posty: 1579
Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2013, 09:51
Lokalizacja: Kałuszyn

Postprzez kaamos » wtorek, 13 sierpnia 2013, 11:54

Z cyjanoakrylem na pewno nie miało kontaktu. Co więcej, z niczym nie miało kontaktu, bo było pod pinlockiem.

Mikropęknięcie brzmi sensowniej. Nie przypominam sobie żadnych uderzeń mocniejszych, niż większy owad, choć ko wie? Ale to znów wada szyby chyba, bo powina być ona praktycznie pancerna, najwyżej z wierzchu się ukruszyć, ale nie na wylot.

Kleić tego na pewno nie mam zamiaru, gdyż:
1) nawet jak jest mikropęknięcie, to niewidoczne gołym okiem.
2) to znów będę miał plamę, tylko tym razem kleju :P
3) superglue pewnie solidnie wyżarłby szybę i nie nadawałaby się do niczego

W sumie ten antifog jest mi potrzebny, jak piąte koło w moście, bo i tak mam pinlocka.

Dzięki za info, przejadę się dziś do sklepu, spytam co i jak, a potem najwyżej oddam pod koniec tego tygodnia, bo i tak wyjeżdżam właśnie na 2 tyg ;) Jak się przeciągnie, to najwyżej w starym polatam trochę.

[ Dodano: 13-08-13, 15:16 ]
Byłem w sklepie, stwierdzili wadę produkcyjną (ponoć takie rzeczy się zdarzały), na gwarancji mi wymienią. Mogę oddać nawet na koniec sezonu.
Avatar użytkownika
kaamos
 
Posty: 434
Dołączył(a): czwartek, 18 lipca 2013, 18:43
Lokalizacja: Łódź

Postprzez kaamos » piątek, 16 sierpnia 2013, 16:48

Pojechałem dziś do sklepu, akurat był szefu, zamienił mi szybkę od ręki i życzył szerokości. Porządna firma. :brawo:
Avatar użytkownika
kaamos
 
Posty: 434
Dołączył(a): czwartek, 18 lipca 2013, 18:43
Lokalizacja: Łódź

Re: Powłoka antifog

Postprzez kaamos » piątek, 17 czerwca 2016, 22:07

Ku przestrodze: miałem właściwie od ostatniej wymiany szyby założony pinlock, ale go zdjąłem, bo stwierdziłem, że latem dam sobie radę bez niego, a będzie lepiej widać w nocy. No i zdjąłem wieczorem, a rano znów miałem zwarzoną szybę. Raczej jej już nie wymieniam na gwarancji, bo tu jest w miarę z boku i mało przeszkadza, a boję się, że następna mi się zwarzy na samym środku i będę musiał kupić kolejną już za własne pieniądze (2 lata od zakupu mijają za miesiąc, więc następna usterka już nie załapie się na gwarancję).
Także po prostu chciałbym przestrzec przed szybami Caberga z powłoką przeciwzaroszeniową - więcej z tym problemu, niż pożytku.
Avatar użytkownika
kaamos
 
Posty: 434
Dołączył(a): czwartek, 18 lipca 2013, 18:43
Lokalizacja: Łódź


Powrót do Kaski, ubrania, ochraniacze...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron