kask reevu

Produkty, opinie, promocje, namiary...

kask reevu

Postprzez bielorz » piątek, 28 marca 2014, 20:08

Ostatnio znalazłem kask z wbudowanym "lusterkiem wstecznym" (http://reevu.pl/). Miał ktoś może już z tym do czynienia? Ciekawi mnie czy to faktycznie dużo pomaga np. w jeździe w grupie gdy ciężko ogarniać na bieżąco co dzieje się z tyłu.
bielorz
 
Posty: 135
Dołączył(a): wtorek, 16 października 2012, 14:30
Lokalizacja: Pyrzyce

Postprzez kaamos » piątek, 28 marca 2014, 21:37

Fajnie, że przyszły do Polski. Będzie można namierzyć taki na jakimś zlocie/pokazie/w sklepie i przynajmneij rzucić okiem.

Osobiście jestem trochę sceptyczny, głównie dla tego, że jadąc w nocy będę miał oczojebne reflektory w technologii surround - do oslepiania z przeciwka i z lusterek dojdzie jeszcze frontalne z góry. A żadnej przesłony, zamykającej dostęp światła na żądanie, nie widzę (aczkolwiek strona jest koszmarna, więc nie zagłębiałem się). Choć może przesadzam, bo jednak głowa jest dość wysoko, więc o ile ten z tyłu nie będzie leciał na długich, to może nie będzie problemu.
Drugą sprawą jest wentylacja - niby jakiś psztyczek i szczelinkę widzę na czole, ale jak tam lecą lusterka, to syf wpadający z zewnątrz je zapaprze (zwłaszcza jak się zapomni w deszczu zamknąć) i będzie dupa zbita. Zresztą w recenzji (link na ich stronie) jest opisane, że służą do robienia przewiewu w tunelu, żeby lusterka nie parowały, a na głowę nie dają nic. Więc poza okresem wiosenno-jesiennym, może być niefajnie.

Plusem za to byłoby to, że mając wgląd na tył, lusterka możnaby ustawić na boki, żeby nie oglądać się przez ramię, czy ktoś nie jedzie obok i delikatnie z tyłu (żeby np. wjechać przed samochód). Do miasta i w dzień pewnie bardzo fajny by był.

[ Dodano: |28 Mar 2014|, o 21:41 ]
UU, na mapę dilerów patrzę i warszawiaki nie majo :P

W Pabianicach są 2 sklepy, to może rzucę kiedyś okiem i napiszę.
Ostatnio edytowano piątek, 28 marca 2014, 21:46 przez kaamos, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
kaamos
 
Posty: 434
Dołączył(a): czwartek, 18 lipca 2013, 18:43
Lokalizacja: Łódź

Re: kask reevu

Postprzez SprzedamJajko » piątek, 11 marca 2016, 15:50

Gadałem z projektantem, mierzyłem kask. ni cholery nie chcę w tym jeździć - sam pomysł genialny, ale kask ciężki i niewygodny, jak nieszczęście - zeza przy okazji można dostać.
SprzedamJajko
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa, 9 marca 2016, 16:14


Powrót do Kaski, ubrania, ochraniacze...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron