kominiarka

Produkty, opinie, promocje, namiary...

kominiarka

Postprzez wiki14tm » sobota, 19 marca 2016, 22:18

czy kupujac kominiarke musze na cos zwrocic uwage? jesli tak to na co
wiki14tm
 
Posty: 19
Dołączył(a): wtorek, 8 marca 2016, 20:46

Re: kominiarka

Postprzez Leon_ » niedziela, 20 marca 2016, 11:35

Przede wszystkim napisz w jakich warunkach/temperaturach będziesz jej chciał używać.
Avatar użytkownika
Leon_
 
Posty: 111
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2015, 20:47
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: kominiarka

Postprzez Flash » wtorek, 22 marca 2016, 14:24

Ja jeżdżę w bawełnianej przez cały rok i mi wystarcza, może spróbuj od takiej koszt około 10 zł :) Najlepiej kupić dwie co by mieć na wymianę jak jedna w praniu. Jedyna wada to czasem mi się szef na czole odciska :lol:
Pozdrawiam,
Flash

Niebiesko-Srebrny GSX 650 FA L1
Avatar użytkownika
Flash
 
Posty: 97
Dołączył(a): poniedziałek, 16 kwietnia 2012, 17:01
Lokalizacja: Pruszków

Re: kominiarka

Postprzez requiem5 » środa, 23 marca 2016, 15:02

jeśli masz dłuższe włosy to termoaktywna i dobrze przylegająca żeby była.
GSX650F 2008r.
Avatar użytkownika
requiem5
Moderatorzy
Moderatorzy
 
Posty: 1579
Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2013, 09:51
Lokalizacja: Kałuszyn

Re: kominiarka

Postprzez Abek » wtorek, 29 marca 2016, 10:55

Zwykła bawełniana. jak pieruńsko zimno i się w jesieni jedzie zjeść wunszt z zymftem nad jezioro to golf lub kołnierz żeby gardło przeżyło podróż, gorzołe i powrót :)
Avatar użytkownika
Abek
 
Posty: 1551
Dołączył(a): piątek, 4 maja 2012, 20:52
Lokalizacja: Brzesko

Re: kominiarka

Postprzez kaamos » wtorek, 29 marca 2016, 12:36

Golf jak golf. Ja kupiłem swego czasu za coś koło 5 dych kominiarkę z windstopperem (kołnierz i aż do wysokości nosa, więc wiatr nie wpada tak wysoko) i jest idealna na wszelkie warunki z cyklu syberyjska zima stulecia ;) Pod windstopperem polar (od strony ciała), góra cienka, bawełniana (trochę boję się, co będzie, gdy mi się podrze, ale jeszcze się trzyma). Przydatna w zimowych kominiarkach jest umiejętność radzenia sobie z igłą, nitką i nożyczkami, bo otwory nosowe są zazwyczaj źle zrobione i żeby para nie dmuchała na wizjer, konieczne jest odpowiednie podcięcie otworu nosowego i zarobienie brzegów.
Kiedy powyższa kominiarka nie jest konieczna, jeżdżę co najwyżej w chuście, gdy jest trochę chłodniej, więc o letnich kominiarkach się nie wypowiem, bo nie używam.
Avatar użytkownika
kaamos
 
Posty: 434
Dołączył(a): czwartek, 18 lipca 2013, 18:43
Lokalizacja: Łódź

Re: kominiarka

Postprzez kamaz77 » czwartek, 28 kwietnia 2016, 10:36

Ja własnie mam taką szmatę bawełnianą ale powiem szczerze nie wart 2 złotych a dałem 20 dychy. Źle układa się na głowie bardzo cienka że trzeba uważać bo jak źle naciągnę na głowę to popruje się w moment.Zastanawiam się bo u mnie sklepie moto są takie za 50 dych własnie grubsze dobrze przylegające z kołnierzem tylko się zastanawiam czy na lato będzie odpowiednia.Może wypowie się ktoś kto użytkuje taką "konkretniejszą" żeby latem było odpowiednia i doradzi coś >?
kamaz77
Klubowicz
Klubowicz
 
Posty: 9
Dołączył(a): wtorek, 29 marca 2016, 20:28

Re: kominiarka

Postprzez maciek » czwartek, 28 kwietnia 2016, 21:59

Ja mam dwie takie: https://www.moto-akcesoria.pl/kominiark ... results=12 , z otworami na twarz różnej wielkości i sprawdziły się w temperaturach od 10 do 40C, a także w monsunowym deszczu. Nic się nie rwie, wygodne, nie śmierdzą zbyt szybko, raczej szybko parują, trochę drogo, ale polecam.
maciek
Klubowicz
Klubowicz
 
Posty: 141
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2014, 15:50


Powrót do Kaski, ubrania, ochraniacze...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron