Aplikacja dla będących w potrzebie :)

Hulaj dusza Piekła nie ma ;)

Aplikacja dla będących w potrzebie :)

Postprzez maciek » piątek, 27 maja 2016, 11:42

Zainspirowany problemami znajomych, którzy stają gdzieś po wypaleniu ostatniej kropli paliwa albo przez dwa dni (sic!) nie umieją znaleźć kogoś, kto by miał kable rozruchowe, stworzyłem prostą aplikację, która być może pomoże w znalezieniu dobrej duszy. :) Jest jeszcze w fazie ostatnich testów, więc nie widać jej bezpośrednio w Google Play, ale pod tym linkiem: https://play.google.com/apps/testing/me ... seeroundme
Gdy nic nie robicie, aplikacja nie wysyła żadnych danych na serwer poza Waszą bardzo ogólną lokalizacją (typu południowo-wschodnia Warszawa, by w razie czego nie zawracać głowy wszystkim, tylko tym, którzy są w miarę w pobliżu). Dopiero gdy czegoś komuś potrzeba, jego dokładniejsza lokalizacja trafia do ludzi wokół i znów ich aplikacje same decydują, czy ten ktoś jest w pobliżu i czy wyświetlić komunikat, że coś się stało. Potem te dane z serwera giną, więc spokojnie, nie robię kolejnej bazy danych o tym, kto, kiedy, gdzie, co i z kim zjadł. :) Staram się tak optymalizować aplikację, by bez potrzeby nie zżerała baterii.
Gdyby ktoś z Was miał jakieś uwagi co do programu, to bardzo chętnie wysłucham.
Testowa wersja aplikacji ma włączony taki myk, że gdyby wystąpił błąd, automatycznie wyśle mi informację o nim, ale tam także nie będzie żadnych wrażliwych informacji - to w razie, gdyby kogoś zdziwił komunikat, że Houston zostało powiadomione. :)
maciek
Klubowicz
Klubowicz
 
Posty: 141
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2014, 15:50

Re: Aplikacja dla będących w potrzebie :)

Postprzez Jabol80 » piątek, 27 maja 2016, 16:02

Pomysł fajny ,aż sobie zainstaluję. Jak się sprawdzi nakręcę kumpli.
Avatar użytkownika
Jabol80
Klubowicz
Klubowicz
 
Posty: 850
Dołączył(a): środa, 10 października 2012, 18:01
Lokalizacja: Warszawa-Grochów

Re: Aplikacja dla będących w potrzebie :)

Postprzez maciek » piątek, 27 maja 2016, 16:06

Jabol80 napisał(a):Pomysł fajny ,aż sobie zainstaluję. Jak się sprawdzi nakręcę kumpli.

Miło, dzięki. :) Gdyby coś było nie halo, dawajcie znać, bo
1. musiałem się specjalnie nauczyć pisania na Androida, więc mogą być jeszcze jakieś błędy,
2. dopiero kiedy to trochę podziała "w praniu", będzie wiadomo, co poprawić (np. zwiększyć zasięg powiadamiania).
maciek
Klubowicz
Klubowicz
 
Posty: 141
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2014, 15:50

Re: Aplikacja dla będących w potrzebie :)

Postprzez Jabol80 » piątek, 27 maja 2016, 16:11

Zainstalowałem i powiem tobie że miałeś dobry pomysł.
Jeżeli mogę to wrzucę linka do twojej aplikacji na kilka grup motocyklowych na FB. Nie masz nic przeciwko ?
Avatar użytkownika
Jabol80
Klubowicz
Klubowicz
 
Posty: 850
Dołączył(a): środa, 10 października 2012, 18:01
Lokalizacja: Warszawa-Grochów

Re: Aplikacja dla będących w potrzebie :)

Postprzez maciek » piątek, 27 maja 2016, 16:13

Nic, zupełnie! :) Tylko bądźcie wyrozumiali, bo do tej pory testowało kilkoro znajomych. :D Po weekendzie zrobię jakąś prostą stronę internetową, by opisać chociaż to, że nie jest to kolejny Wielki Brat.
maciek
Klubowicz
Klubowicz
 
Posty: 141
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2014, 15:50

Re: Aplikacja dla będących w potrzebie :)

Postprzez Jabol80 » piątek, 27 maja 2016, 16:16

Zastanawiam się czy nie można było by dodać opcji z numerem telefonu lub jakiejś innej żeby w razie czego szybko można było nawiązać kontakt z osoba która potrzebuje pomocy .
Avatar użytkownika
Jabol80
Klubowicz
Klubowicz
 
Posty: 850
Dołączył(a): środa, 10 października 2012, 18:01
Lokalizacja: Warszawa-Grochów

Re: Aplikacja dla będących w potrzebie :)

Postprzez maciek » piątek, 27 maja 2016, 16:18

Jabol80 napisał(a):Zastanawiam się czy nie można było by dodać opcji z numerem telefonu lub jakiejś innej żeby w razie czego szybko można było nawiązać kontakt z osoba która potrzebuje pomocy .

Wszystko można. Myślałem o tym, ale na razie chcę osiągnąć pewną stabilność tej wersji. Przy dobrych wiatrach z aplikacji chcą skorzystać ratownicy na Lednicy. :)
maciek
Klubowicz
Klubowicz
 
Posty: 141
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2014, 15:50

Re: Aplikacja dla będących w potrzebie :)

Postprzez Jabol80 » piątek, 27 maja 2016, 16:31

Poszło na FB .
Jakiś licznik użytkowników można było by dodać .
Avatar użytkownika
Jabol80
Klubowicz
Klubowicz
 
Posty: 850
Dołączył(a): środa, 10 października 2012, 18:01
Lokalizacja: Warszawa-Grochów

Re: Aplikacja dla będących w potrzebie :)

Postprzez maciek » piątek, 27 maja 2016, 16:50

Jabol80 napisał(a):Jakiś licznik użytkowników można było by dodać .

Ale w jakim sensie? Licznik użytkowników, którzy odebrali wiadomość? W czasie pracy nad aplikacją dowiedziałem się o polskiej aplikacji Spray - podobnej, ale działającej jak onetowy chat. Dla mnie to tylko kwestia czasu, by pierdoły pisane przez jakiegoś głąba z okolicy nie dawały mi spokoju - generalnie właśnie piszesz, co Ci przychodzi do głowy i sprejujesz po ludziach wokół. :D Dlatego też zrezygnowałem z pokazywania liczby ludzi, do których trafiasz z dwóch powodów:
1. Mogłoby to kręcić wspomnianych głąbów, żądnych zaistnienia. A że aby zaistnieć, trzeba zasygnalizować poważną potrzebę, to by w ogóle postawiło całą rzecz pod znakiem zapytania (fałszywe alarmy).
2. Nie ma takiej technicznej możliwości. Jak już wspomniałem, serwer wie tylko w przybliżeniu, gdzie jesteś - to sama aplikacja decyduje, czy jesteś na tyle blisko, by Ci zawracać głowę. Dopóki czegoś nie zrobisz, system się nawet nie dowie, czy zostałeś powiadomiony. Spokojnie, to nie bug, to feature. :D Poza tym jesteś tylko losowym numerem, więc nawet kumpel dowie się, że to Ty dopiero wtedy, kiedy zdecydujesz się odpowiedzieć na jego wezwanie.
maciek
Klubowicz
Klubowicz
 
Posty: 141
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2014, 15:50

Re: Aplikacja dla będących w potrzebie :)

Postprzez Jabol80 » piątek, 27 maja 2016, 17:17

Może to i racja .miałem zainstalowanego spray-a i szybko jego wywaliłem z tel.
Avatar użytkownika
Jabol80
Klubowicz
Klubowicz
 
Posty: 850
Dołączył(a): środa, 10 października 2012, 18:01
Lokalizacja: Warszawa-Grochów

Re: Aplikacja dla będących w potrzebie :)

Postprzez maciek » piątek, 27 maja 2016, 17:26

Np. mój mechanik motocyklowy zapalił się do pomysłu. Z dużym prawdopodobieństwem, gdyby się coś działo z moto w okolicach Tarczyna, będzie można rzucić czar "przywołanie Piotrka". :D Tak właśnie myślę, że więcej sensu jest w takich konkretach niż w pisaniu, że siedzisz sam na piwie i może ktoś z Twoich znajomych by jeszcze ruszył dupę. :) Właśnie na gazeta.pl robią halo na temat takiej aplikacji.
maciek
Klubowicz
Klubowicz
 
Posty: 141
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2014, 15:50

Re: Aplikacja dla będących w potrzebie :)

Postprzez pete84 » sobota, 28 maja 2016, 14:40

Super pomysł z tą aplikacją. Przyszedł mi jeszcze do głowy taki pomysł z bazą danych serwisów i sklepów z częściami czasami możemy coś sami naprawić ale czegoś nam brakuje i w nieznanym miejscu nie wiemy gdzie kupić. To samo się tyczy serwisów dużo jest warsztatów których nie da się wygooglowac ale pomysł jak najbardziej słuszny i popieram w 100%
Avatar użytkownika
pete84
 
Posty: 57
Dołączył(a): sobota, 20 lutego 2016, 21:01
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin

Re: Aplikacja dla będących w potrzebie :)

Postprzez maciek » sobota, 28 maja 2016, 14:55

Miło czytać takie rzeczy. :) Myślę, że na razie wystarczy, by Twój mechanik wrzucił to sobie na smartfona i włączył powiadomienia o ludziach, którzy mają problem ze sprzętem. Gdyby powstała taka potrzeba, zawsze możemy pomyśleć nad podkręceniem zasięgu - obecnie, jeśli wybierzesz najwyższą mobilność, nie jest to więcej niż 6 km. Przyznam, że na zeszłorocznej wyprawie spotykałem samych dobrych ludzi i to mnie właśnie zainspirowało do stworzenia tej aplikacji.
EDIT: Moja młodsza siostra czekała kiedyś ponad godzinę na mnie i mojego tatę, kilka km od domu, bo urwał jej się tłumik. Wystarczył kawałek drutu do podwiązania i mogła pojechać do mechanika (no i ten odgłos! :D). Zapewne przejeżdżało w tym czasie w okolicy co najmniej kilku ludzi, którzy by jej pomogli szybciej. I o to w tym chodzi.
EDIT2: Zainstalował to ktoś z Androidem 6 - najpóźniej za kilka godzin zadziała, był problem z uprawnieniami, poprawka już wyszła. :D
maciek
Klubowicz
Klubowicz
 
Posty: 141
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2014, 15:50

Re: Aplikacja dla będących w potrzebie :)

Postprzez pete84 » sobota, 28 maja 2016, 15:09

maciek napisał(a): Myślę, że na razie wystarczy, by Twój mechanik wrzucił to sobie na smartfona i włączył powiadomienia o ludziach, którzy mają problem ze sprzętem.


Mój mechanik nie używa smartfona i nawet ciezko znaleźć go w necie i dlatego o tym pomyślałem a pewnie nie miał by nic przeciwko żeby wrzucić jego namiary bo lubi pomagać.
Avatar użytkownika
pete84
 
Posty: 57
Dołączył(a): sobota, 20 lutego 2016, 21:01
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin

Re: Aplikacja dla będących w potrzebie :)

Postprzez maciek » sobota, 28 maja 2016, 15:12

Pomyślę o tym, ale na razie priorytetem jest stabilna wersja tego, co już jest. No i przekonanie się, czy to się ludziom przydaje. :)
maciek
Klubowicz
Klubowicz
 
Posty: 141
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2014, 15:50

Re: Aplikacja dla będących w potrzebie :)

Postprzez pete84 » sobota, 28 maja 2016, 15:49

No jasne wszysto w swoim czasie. Ale szczerze to mam nadzieję że mi się nie przyda ;)
Avatar użytkownika
pete84
 
Posty: 57
Dołączył(a): sobota, 20 lutego 2016, 21:01
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin

Re: Aplikacja dla będących w potrzebie :)

Postprzez maciek » sobota, 28 maja 2016, 16:01

Za to Ty być może komuś się przydasz, a nieraz proste problemy sprawiają, że ktoś załamuje ręce, a wokół jest potencjalnie kilka osób, które mogą i chciałyby mu pomóc, ale nie wiedzą o nim. :) Ja generalnie wierzę w ludzi.
maciek
Klubowicz
Klubowicz
 
Posty: 141
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2014, 15:50

Re: Aplikacja dla będących w potrzebie :)

Postprzez pete84 » sobota, 28 maja 2016, 16:12

Jestem podobnego zdania. Trzeba tylko wypromować odpowiednio aplikację , postaram się przynajmniej wśród znajomych ją rozprowadzić.
Avatar użytkownika
pete84
 
Posty: 57
Dołączył(a): sobota, 20 lutego 2016, 21:01
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin

Re: Aplikacja dla będących w potrzebie :)

Postprzez maciek » sobota, 28 maja 2016, 21:16

Będzie mi miło. A jeszcze bardziej będę szczęśliwy, gdy to komuś pomoże. Ze swojej strony dołożę wszelkich starań, by aplikacja działała jak należy. :D
maciek
Klubowicz
Klubowicz
 
Posty: 141
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2014, 15:50

Re: Aplikacja dla będących w potrzebie :)

Postprzez Gienio » poniedziałek, 6 listopada 2017, 10:55

Wśród znajomych i na tematycznych forach internetowych. Drogą pantoflową się wypromuje.
Gienio
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek, 6 listopada 2017, 10:23
Lokalizacja: Poznań

Następna strona

Powrót do HYDEPARK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron