Gsx 650f - dla początkującego?

Hulaj dusza Piekła nie ma ;)

Gsx 650f - dla początkującego?

Postprzez Starkey » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 01:58

Witam.
Chciałbym się poradzić osób z większym doświadczeniem, które miały już okazję jeździć na gsx 650f ;) . W tym roku pod koniec sezonu zrobiłem prawko A2 i planuje zakup pierwszego motocykla. Najbardziej odpowiada mi typ sportowo-turystyczny, a z przeglądanych modeli zarowno z wyglądu jak i po zapoznaniu się z danymi technicznymi i ogolnymi opiniami wpadł mi w oko gsx 650f. Wiem, że ma zbyt duża moc na moją kategorie, dlatego planowalbym zalozyc na niego blokadę, a po zrobieniu kategorii A ją zdjąć.
Czy gsx 650f sprawdziłby się jako motocykl dla początkującego? (Jeśli nie, to dlaczego?) Jakie są wady tego motocykla?
Proszę o porady, zapraszam do konwersacji :)
Starkey
 
Posty: 6
Dołączył(a): poniedziałek, 25 grudnia 2017, 01:26

Re: Gsx 650f - dla początkującego?

Postprzez Schummi » wtorek, 26 grudnia 2017, 10:56

Zapraszam w pierwszej kolejności do powitalni a dopiero później porozmawiamy na powyższy temat :paluj:
Pieszy zawsze ma pierwszeństwo!!! Ale nie zawsze przeżyje...
Avatar użytkownika
Schummi
Administrator
Administrator
 
Posty: 2366
Dołączył(a): poniedziałek, 9 maja 2011, 20:37
Lokalizacja: Brzechów k/Kielc

Re: Gsx 650f - dla początkującego?

Postprzez Starkey » wtorek, 26 grudnia 2017, 12:20

Ops, nie ma to jak faux-pas na starcie :x już się poprawiam :D
Starkey
 
Posty: 6
Dołączył(a): poniedziałek, 25 grudnia 2017, 01:26

Re: Gsx 650f - dla początkującego?

Postprzez Przedszkolanka » wtorek, 26 grudnia 2017, 15:53

Starkey napisał(a):Witam.
Chciałbym się poradzić osób z większym doświadczeniem, które miały już okazję jeździć na gsx 650f ;) . W tym roku pod koniec sezonu zrobiłem prawko A2 i planuje zakup pierwszego motocykla. Najbardziej odpowiada mi typ sportowo-turystyczny, a z przeglądanych modeli zarowno z wyglądu jak i po zapoznaniu się z danymi technicznymi i ogolnymi opiniami wpadł mi w oko gsx 650f. Wiem, że ma zbyt duża moc na moją kategorie, dlatego planowalbym zalozyc na niego blokadę, a po zrobieniu kategorii A ją zdjąć.
Czy gsx 650f sprawdziłby się jako motocykl dla początkującego? (Jeśli nie, to dlaczego?) Jakie są wady tego motocykla?
Proszę o porady, zapraszam do konwersacji :)


Hej! Jestem początkującą motocyklistka, przez ostatnie 6 lat jeździłam z moim narzeczonym jako plecak, w czerwcu zdalam prawko na A i od razu wsiadłam na gsx650f. To był w moim odczuciu najlepszy wybór. Zrobiłam ponad 4 tyś. km przez sezon. Moto świetnie się prowadzi. Pomimo jego wagi nie odczuwa się tego, być może dlatego że mam 1,80m. Ja jestem bardzo zadowolona :)
"Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie- wypełnij je pasją."
Avatar użytkownika
Przedszkolanka
 
Posty: 23
Dołączył(a): wtorek, 4 lipca 2017, 13:07
Lokalizacja: Dalków woj.dolnośląskie

Re: Gsx 650f - dla początkującego?

Postprzez Mariusz75 » czwartek, 28 grudnia 2017, 15:42

Hej ! W odpowiedzi na Twoje pytanie podzielę się z Tobą moja opinią na temat tego moto. Na kategorie A2 mozna jezdzić motocyklem do 48km i teraz pojawia sie pytanie czy 650 mozna zdławić do takiej mocy , jakie są koszty takiej operacji i czy jest to opłacalne. Ewentualnie czy są już wersje zdławione a wtedy jest kwestia czy można im przywrócić moc fabryczną. Akurat w ten temat się nie zagłebiałem i tutaj nie doradzę jak to jest w przypadku gsx650f. Może ktoś z kolegów z forum miał z taką sytuacją do czynienia i mógłby coś doradzić. Odnośnie samego motocykla można wiele napisać. 650tkę mam dwa sezony , zrobiłem 12tys. km , moto nowe z salonu. Problemów nie było, nigdy na trasie nie zawiódł. W ramach akcji serwisowej wymieniono regulator napięcia , byly jakieś z nimi problemy , chociaż u mnie nic sie nie działo. Najlepiej gdybyś miał możliwosc na nim usiąść , zobaczyć jaka jest pozycja i masa motocykla ,a ta jak na 600tke jest konkretna. Chociaż podczas jazdy tego się nie odczuwa a czasami to pomaga , gdy sie jedzie autostrada w otwartym terenie i mamy boczny wiatr to cięzsza maszyna jest troche stabilniejsza. Moto można wyposażyc w stelaże i kufry boczne i centralny i wtedy można gdzieś na zlocik się wybrac. Ja jeżdze sam , mam kufer centralny 55 litrow i rollbag 50 litrow i na trzydniowe wypady mi sie to sprawdza. Na trasie predkosc 120-150km/h w zupełnośći mi wystarcza. Pozycja jest wygodniejsza niz w typowej sportowej maszynie. W trasie po 100, 130 km przerwe trzeba zrobic bo pewna czesc ciala daje o sobie znac. Motocykl przyjazny , ja jestem zadowolony , spełnia moje oczekiwania i przed nami wiele kolejnych tys. km . Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
Mariusz75
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa, 27 grudnia 2017, 18:33

Re: Gsx 650f - dla początkującego?

Postprzez requiem5 » piątek, 29 grudnia 2017, 10:23

gdzieś na forum był już kilka razy poruszany ten temat poszukaj
GSX650F 2008r.
Avatar użytkownika
requiem5
Moderatorzy
Moderatorzy
 
Posty: 1579
Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2013, 09:51
Lokalizacja: Kałuszyn


Powrót do HYDEPARK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron