Ubior

Produkty, opinie, promocje, namiary...

Postprzez firefox » niedziela, 2 stycznia 2011, 20:52

To moze byc jakis renomowanej marki rekawice i buty oczywiscie x2. Np buty Sidi i jakies alpinki rekawice a jako spodnie i kurtke tekstyl, nie musi byc renomowany, ale poki co bedziesz mial komplet. Kiedys w przyszlosci kupisz kombi skorzane i bedziesz mial i tekstyl i skorzane a buty i rekawice beda na dlugo czas.

Ja chyba bym w tym kierunki szedl, zreszta dokladnie to samo zrobilem i uwazam, ze dobrze na tym wyszedlem.
Chodzi Ci o cos, [you]??
http://sqlszkolenia.pl
Avatar użytkownika
firefox
 
Posty: 2093
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 07:29
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Jacek_L » niedziela, 2 stycznia 2011, 21:02

dosiek77 napisał(a):za to ja nie rozumiem o co ci chodzi. Czy dwu częściowy kombinezon to nie to samo co spodnie i kurtka? W dodatku w jednym fasonie i spinane razem.

Spoko spoko, nie dopatrzyłem, że jest on dwuczęściowy.. :P

Firefox - też cenna rada, muszę nad tym pomyśleć.
Moje jajeczko :) Nowe zdjęcia na końcu :)
Jacek_L
 
Posty: 258
Dołączył(a): wtorek, 16 listopada 2010, 11:21
Lokalizacja: Tarnów - okolice

Postprzez ivan » poniedziałek, 3 stycznia 2011, 13:15

Jak dla mnie Alpinestars jest mocno przereklamowana... Oczywiście jest +10 pkt do lansu, ale można wybrać porównywalne ciuchy w lepszej cenie. Jak dla mnie fajniejsze kombi robi np. Deinese, Berik czy nawet Arlen Ness (choć cena podobna). Jeśli chodzi o rękawice czy buty to już w ogóle dla mnie alpiny wypadają słabo.
Ale za to ciuchy normalne (koszulki, bluzy, czapki...) mają zajebiste :)

A jeśli chodzi o kombiaki skórzane to podpowiem, żeby zwrócić uwagę czy są wstawki tekstylne w kroku. Niektóre nie mają i nasze najwrażliwsze miejsca szybko się gotują :)
Avatar użytkownika
ivan
 
Posty: 346
Dołączył(a): środa, 17 czerwca 2009, 19:11
Lokalizacja: Wawa

Postprzez dosiek77 » poniedziałek, 3 stycznia 2011, 13:37

ivan mam takie pytanko. W ilu ciuchach alpiny jeździłeś i jak długo? Fajniejsze kombi faktycznie robi Dainese ale jego cena to średnio 1000pln. drożej niż Alpina czyli cena dobrych butów. Co do Berika i Arlen Ness zgadzam się w pełni zivanem . Mały problem jest tylko z reklamacja na terenie Polski ale to szczegół.
Avatar użytkownika
dosiek77
 
Posty: 223
Dołączył(a): niedziela, 29 marca 2009, 09:12
Lokalizacja: Wawa

Postprzez ivan » wtorek, 4 stycznia 2011, 07:49

Jeździłem w kurtce skórzanej Alpiny 2 lata. Wcześniej miałem całe kombi Vanucci i może rzeczywiście była troszkę wygodniejsza i lżejsza niż Vanucci, ale żeby płacić za nią 2x więcej to bym się mocno zastanawiał. Na szczęście nie miałem żadnego ślizgu a więc nie wiem jak by się zachowywały podczas wypadku. Razu pewnego zmokłem porządnie i kurtka przestała być wygodna to sprzedałem :). Po sprzedaży kurtki (ostatni sezon) szukałem nowego kombi. Przymierzałem kilka alpin dwuczęściowych (w kwocie ok 2-3 tys kpl), a więc celowałem w niższe modele. Trafiłem jednak kombi Hein Gericke i jak tylko przymierzyłem to wiedziałem że to jest to :). Wygodny, porządne ochraniacze, podwójne szwy. Zrobiłem w nim ok 3 tys km i jak na razie jestem bardzo zadowolony. Jedyny minus to tylko jedna mała kieszeń. No i zostało sporo siana w portfelu :)
Nie jestem zwolennikiem wybierania tego co najtańsze ale trzeba znaleźć złoty środek, bo niestety bardzo często płacimy za markę.

Jeśli chodzi zaś np o rękawice to podobno dopiero SP1 są w miarę ok. Wszystkie tańsze to niestety chłam. Mój kumpel miał SMX2 i po jednym sezonie były do wyrzucenia bo się rozpadały. Wygodne to może i one były ale trwałość niestety licha. No i takie opinie słyszałem od kilku osób.
Avatar użytkownika
ivan
 
Posty: 346
Dołączył(a): środa, 17 czerwca 2009, 19:11
Lokalizacja: Wawa

Postprzez dosiek77 » wtorek, 4 stycznia 2011, 11:33

ivan napisał(a):Wygodne to może i one były ale trwałość niestety licha. No i takie opinie słyszałem od kilku osób.
Dokładnie tak. Modele letnie nie wytrzymują lata. osobiście mam właśnie SP1 i wydają się po 2 sezonach OK, chociaż słyszałem, że nie trafiają się buble i z tego modelu.
Avatar użytkownika
dosiek77
 
Posty: 223
Dołączył(a): niedziela, 29 marca 2009, 09:12
Lokalizacja: Wawa

Postprzez ivan » wtorek, 4 stycznia 2011, 12:52

A z tańszych kombinezonów mogę polecić Tschula. Porządnie zrobione i w dobrej cenie. Kilku znajomych ma i sobie bardzo chwalą. Sam się nawet zastanawiałem nad ich produktami. Na motobajzlu oglądałem i jak za tą cenę to wyglądają zajebiście. Wiele osób też w nich lata i nigdy nie słyszałem nic złego na ich temat.
Avatar użytkownika
ivan
 
Posty: 346
Dołączył(a): środa, 17 czerwca 2009, 19:11
Lokalizacja: Wawa

Postprzez dosiek77 » wtorek, 4 stycznia 2011, 13:41

radze kupować od razu z żółwiem
Avatar użytkownika
dosiek77
 
Posty: 223
Dołączył(a): niedziela, 29 marca 2009, 09:12
Lokalizacja: Wawa

Postprzez adamRS » środa, 5 stycznia 2011, 21:18

Dlaczego?
adamRS
 

Postprzez dosiek77 » środa, 5 stycznia 2011, 23:12

adamRS napisał(a):Dlaczego?


Bo twoje kręgi szyjne są tego warte.
Avatar użytkownika
dosiek77
 
Posty: 223
Dołączył(a): niedziela, 29 marca 2009, 09:12
Lokalizacja: Wawa

Postprzez adamRS » czwartek, 6 stycznia 2011, 11:47

Szkoda tylko właśnie że wtedy nie można założyć plecaka :/
adamRS
 

Postprzez dosiek77 » czwartek, 6 stycznia 2011, 14:18

Coś za coś. Od tego są torby na zbiornik z szelkami jak plecak. Suka metalowy zbiornik ma więc wygoda jest z magnesami.
Avatar użytkownika
dosiek77
 
Posty: 223
Dołączył(a): niedziela, 29 marca 2009, 09:12
Lokalizacja: Wawa

Postprzez firefox » czwartek, 6 stycznia 2011, 19:45

Ja na zolwia zakladam normalnie plecak.
Chodzi Ci o cos, [you]??
http://sqlszkolenia.pl
Avatar użytkownika
firefox
 
Posty: 2093
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 07:29
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez blacha » czwartek, 6 stycznia 2011, 20:26

Ja żółwia mam średniej wielkości i plecak również zakładam bez problemu.
blacha
 

Postprzez 24kamis24 » poniedziałek, 6 stycznia 2014, 18:19

Szukałem, szukałem i mało znalazłem na temat tego kombii. Czy miał ktoś styczność z kombinezonami marki Arlen Ness? Trafila się okazja. 1300 zl za nowy dwucześciowy kombinezon. Jak myślicie warto kupić?
Aa i jeszcze link do stronki http://4bikes.pl/kombinezon-arlen-ness- ... -5837.html
Avatar użytkownika
24kamis24
 
Posty: 53
Dołączył(a): niedziela, 15 kwietnia 2012, 21:29
Lokalizacja: ełk

Postprzez Jacek_L » poniedziałek, 6 stycznia 2014, 18:23

Mam obecnie podobny (znaczy inna marka, ale budowa podobna). Wstawki z materiału rozciągliwego są super w lecie - na chłodniejsze dni czuć zimno ;) Wiadomo - można się poubierać ale w "tych miejscach" trochę chłodniej :)
Moje jajeczko :) Nowe zdjęcia na końcu :)
Jacek_L
 
Posty: 258
Dołączył(a): wtorek, 16 listopada 2010, 11:21
Lokalizacja: Tarnów - okolice

Postprzez ziomek4000 » poniedziałek, 6 stycznia 2014, 18:31

niestety teraz ciężko jest kupić kobmiaka bez tych wstawek z materiału
Powyższy post przedstawia pogląd użytkownika w danej chwili i nie może byś wykorzystany przeciwko niemu w innym terminie oraz w innej sprawie.
Avatar użytkownika
ziomek4000
 
Posty: 1337
Dołączył(a): poniedziałek, 13 lutego 2012, 22:05
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Jacek_L » poniedziałek, 6 stycznia 2014, 18:34

Ano skoro tak - to wydaje mi się, że jak za tą markę to cena jest jak najbardziej OK.
Moje jajeczko :) Nowe zdjęcia na końcu :)
Jacek_L
 
Posty: 258
Dołączył(a): wtorek, 16 listopada 2010, 11:21
Lokalizacja: Tarnów - okolice

Postprzez kaamos » poniedziałek, 6 stycznia 2014, 20:51

Jeśli o wstawki chodzi, to moja opinia jest taka, że jak jest zimno, to w chłodniejszych ciuchach zawsze można założyć coś pod spód, albo na wierzch (nawet przeciwdeszcz), a jak jest gorąco, to w ciepłych przegwizdane, zwłaszcza jak kombiak jest czarny i matowy, jak na zdjęciach. Druga sprawa, że znakomita większość sezonu jest w okresie ciepłym.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 6 stycznia 2014, 20:51 przez kaamos, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
kaamos
 
Posty: 434
Dołączył(a): czwartek, 18 lipca 2013, 18:43
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Jacek_L » poniedziałek, 6 stycznia 2014, 21:07

Ano oczywiście - ja napisałem tylko swoje spostrzeżenia jako, że jeżdżę tak długo jak się da :)
Moje jajeczko :) Nowe zdjęcia na końcu :)
Jacek_L
 
Posty: 258
Dołączył(a): wtorek, 16 listopada 2010, 11:21
Lokalizacja: Tarnów - okolice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kaski, ubrania, ochraniacze...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron