Buty

Produkty, opinie, promocje, namiary...

Buty

Postprzez Pit » piątek, 22 maja 2009, 19:27

Zrobiłem temacik bo żeby się tam w te plastiki nie pakować pogadajmy na spokojnie o butach tu!!! Temat był chyba na starym forum .... Niuniek jak wrażenia a propos suomy? jaka kasa i wogóle?, ja ostatnio kupiłem używane sidi vertigo i czekam na przesyłke więc się dopiero za jakiś czas o nich wypowiem. Z tych lepsiejszych to obecnie testuje alpinestars smx plus (niebieskie) i powiem że zajebiste super trzymają nogę, zajebiaszcza wentylacja, bardzo wygodne do jazdy może gorzej ze spacerami bo to raczej typowe na sporta zamki mały minus. Jak przyjdzie przesyłka to będe mógł porównać chyba dwie najpopularniejsze markii wybrać odpowiedniejsze dla siebie. Ale piszmy jakie są godne polecenia !!!
Wizualnie to jeszcze jak dla mnie zajebiste są Pumy Hypersport i sidi streetburner
Avatar użytkownika
Pit
 
Posty: 240
Dołączył(a): poniedziałek, 23 marca 2009, 21:41
Lokalizacja: GRABOWNICA/KRAKÓW

Postprzez socko » piątek, 22 maja 2009, 19:35

Sidi Vertigo: nie mam porównania do innych, ale parę uwag z mojej strony:

+ wentylacja OK
+ bardzo wygodne do jazdy, stopa się w ogóle nie męczy, a jednocześnie wyczucie wajchy od skrzyni czy od hebla jest OK
+ wygląd :)

- skrzypią przy chodzeniu. Strasznie skrzypią (wszyscy się oglądają ;) ) Średnio wygodne do chodzenia. Z parkingu do domu da się dojść, dalszych wycieczek nie polecam
- mogłyby mieć większy zakres regulacji przy łydce. mam wrażenie, że są trochę tam luźne, mimo że je skręciłem na maksa. Albo mam tak chude łydki ;)
socko
 

Postprzez Łysolek » piątek, 22 maja 2009, 19:41

dodam , że Sidi są cholernie wytrzymałe, przy jednym szlifie nogi całe, przy drugim upadku siniak tylko , takze SIDI polecam w 100% a i z tą wentulacja tak nie do końca ok :)

p.s. dzięki Pit za przeniesienie rozmowy do nowego tematu
Łysolek
 

Postprzez Nyuno » piątek, 22 maja 2009, 19:53

No to ja wypowiem się o moich Suomy.

Pierwsze co zauważyłem po założeniu - wygoda. Bardzo dobrze leżą na nodze i trzeba mieć o rozmiar większe niż się nosi na codzień (mam 45 na codzień, więc bucik 46 kupiłem). Dobrze stabilizują piętę, świetnie trzymają kostki. Rzepy jak rzepy - solidne, duże, suwak również zakończony rzepem (czyli standard). Fajny jest natomiast bajer w postaci stabilizatora z tyłu, przykręcanego dosyć nietypową śrubą na kostkach, a który na górze otacza but plastikowym zapięciem (zobaczcie na fotkach). Bardzo fajne to zapięcie, bo nie trzeba się szarpać z rzepem, aby but dobrze leżał na nodze.

Na wstępie mi powiedział sprzedawca, że będą skrzypieć (i rzeczywiście, już na trzeci dzień noszenia prawy zaczął skrzypieć). Można niby psiknąć WD40, ale ja wiem czy jest jakiś sens?

To, co fajne, to klocki tytanowe po zewnętrznej stronie palców (można co prawda wszędzie sobie dokupić zamiast plastikowych, ale tutaj mamy je na wstępie).

Cena wydaje mi się bardzo dobra - 840 zł, ale można liczyć na zniżki. Jakby ktoś chciał, bo mi kolor nie pasuje, to za 650 zł oddam od ręki. Noszone raz na rajd Ukraiński (4 dni) i na tym koniec. Nie chcę więcej ich nosić, aby zachowały swoją dobrą formę nówek :D
Obrazek
Nyuno
 
Posty: 1277
Dołączył(a): piątek, 17 kwietnia 2009, 19:30
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Pit » poniedziałek, 25 maja 2009, 22:37

Powiem tak kupiłem Sidi Vertigo używane rozmiar 43 czarne i jak to prawda bo gdzieś się spotkałem z tym że powinno się kupować 1 nr większe i będą za małe to je sprzedam i zostne przy alpinestarkach, a jeśli będą git to zostawie sobie Sidi i sprzedam alpinestarki roz 44

[ Dodano: 25-05-09, 23:38 ]
Wreszcie będe sam mógł porównać o ile zmieszcze szwaje;)
Avatar użytkownika
Pit
 
Posty: 240
Dołączył(a): poniedziałek, 23 marca 2009, 21:41
Lokalizacja: GRABOWNICA/KRAKÓW

Postprzez Nyuno » poniedziałek, 25 maja 2009, 22:47

Zmieścisz tylko będą przyciasne.
Obrazek
Nyuno
 
Posty: 1277
Dołączył(a): piątek, 17 kwietnia 2009, 19:30
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez diabLica » wtorek, 26 maja 2009, 07:03

Sidi sie rozchodzą...
to jakas bajka z tym numerem wiekszym... mi tez tak nagadali a jak przysło co do czego to kupiłam normalnie i na poczatku były sztywniejsze i obcierały ale po rozchodzeniu idealnie sie do nogi ułozyły i jest git ;)
tu chyba ma znaczenie budowa stopy bo ja nosze zwykle 37 lub 38 w zaleznosci od producenta butów, sidików kupiłam 37
prędkość nie zabija!!!!nagłe zatrzymanie to to co pozbawia życia...
Avatar użytkownika
diabLica
 
Posty: 96
Dołączył(a): czwartek, 19 marca 2009, 18:47
Lokalizacja: z piekła

Postprzez firefox » wtorek, 26 maja 2009, 07:32

diabLica napisał(a):Sidi sie rozchodzą...
to jakas bajka z tym numerem wiekszym... mi tez tak nagadali a jak przysło co do czego to kupiłam normalnie i na poczatku były sztywniejsze i obcierały ale po rozchodzeniu idealnie sie do nogi ułozyły i jest git ;)
tu chyba ma znaczenie budowa stopy bo ja nosze zwykle 37 lub 38 w zaleznosci od producenta butów, sidików kupiłam 37


O to duza stopa :brawo: :brawo: :brawo:

Joke :P
Chodzi Ci o cos, [you]??
http://sqlszkolenia.pl
Avatar użytkownika
firefox
 
Posty: 2093
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 07:29
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Nyuno » wtorek, 26 maja 2009, 07:51

Nie jest bajka, bo ja normalnie noszę 45 a jakiekolwiek buty nie przymierzałem to były za ciasne i tyle. Dopiero w 46 się mieszczę.

A prawdą jest, że to zależy od producenta - w jednych będzie ciasno, w drugich w sam raz.
Obrazek
Nyuno
 
Posty: 1277
Dołączył(a): piątek, 17 kwietnia 2009, 19:30
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez bocian » wtorek, 26 maja 2009, 09:55

aa pytanko co do tych butów, jaki to kolor?? :)
bocian
 

Postprzez Nyuno » wtorek, 26 maja 2009, 09:59

Zależy kogo pytasz :D
Obrazek
Nyuno
 
Posty: 1277
Dołączył(a): piątek, 17 kwietnia 2009, 19:30
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez firefox » wtorek, 26 maja 2009, 10:06

bocian napisał(a):aa pytanko co do tych butów, jaki to kolor?? :)


JA mam czarne z czerwonymi wstawkami :)
Chodzi Ci o cos, [you]??
http://sqlszkolenia.pl
Avatar użytkownika
firefox
 
Posty: 2093
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 07:29
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez bocian » wtorek, 26 maja 2009, 15:25

Nyuno napisał(a):Zależy kogo pytasz :D



Ciebie:D
bocian
 

Postprzez Pit » wtorek, 26 maja 2009, 21:54

Sidi czarne alpinestarki niebieskie
Avatar użytkownika
Pit
 
Posty: 240
Dołączył(a): poniedziałek, 23 marca 2009, 21:41
Lokalizacja: GRABOWNICA/KRAKÓW

Postprzez Nyuno » wtorek, 26 maja 2009, 22:02

bocian napisał(a):Nyuno napisał/a:
Zależy kogo pytasz :D



Ciebie:D


Moje są takie dokładnie: http://moto-rex.pl/moto-rex/pliki/cms/s ... gw01rd.jpg

Kurczę, nie miałem kiedy zdjęcia zrobić. Musimy się spotkać w Wawie to sam je obczaisz na żywo. Może w czwartek?
Obrazek
Nyuno
 
Posty: 1277
Dołączył(a): piątek, 17 kwietnia 2009, 19:30
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez bocian » środa, 27 maja 2009, 00:31

Nyuno napisał(a):
bocian napisał(a):Nyuno napisał/a:
Zależy kogo pytasz :D



Ciebie:D


Moje są takie dokładnie: http://moto-rex.pl/moto-rex/pliki/cms/s ... gw01rd.jpg

Kurczę, nie miałem kiedy zdjęcia zrobić. Musimy się spotkać w Wawie to sam je obczaisz na żywo. Może w czwartek?




oo podobają mi się :] muszę je przymieżyć i obczaić cenę za nówki :D
bocian
 

Postprzez Nyuno » środa, 27 maja 2009, 07:48

Cena za nówki to 840 zł ;) Ale hola hola - moje 4 dni były raptem noszone, więc też prawie nówki.
Ostatnio edytowano środa, 27 maja 2009, 07:48 przez Nyuno, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Nyuno
 
Posty: 1277
Dołączył(a): piątek, 17 kwietnia 2009, 19:30
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Pit » niedziela, 7 czerwca 2009, 16:08

Witka ciągnąc dalej temat sidi vertigo no to ogólnie buty zajebiste ale potrzebuje nr większe od normalnych butów bo te trochę za małe jakby kogoś interesowały nr 43 czarne z czeronymi elementami to na pw dajcie znać
Avatar użytkownika
Pit
 
Posty: 240
Dołączył(a): poniedziałek, 23 marca 2009, 21:41
Lokalizacja: GRABOWNICA/KRAKÓW

Postprzez bboy4 » wtorek, 23 czerwca 2009, 07:02

Ja właśnie kupiłem buciki NItro - Czerwone okazały się troszke zbyt krzykliwe i odbiegające od spodni więc wymieniam na Czarne.... Polecam są idealnie dopasowane.
bboy4
 

Postprzez Byniu » wtorek, 23 czerwca 2009, 21:31

bboy4 napisał(a):Ja właśnie kupiłem buciki NItro - Czerwone okazały się troszke zbyt krzykliwe i odbiegające od spodni więc wymieniam na Czarne.... Polecam są idealnie dopasowane.

a jaki model ? bo też przeglądam "kapcioszki" :mrgreen:
No risk no fun
Byniu
 
Posty: 375
Dołączył(a): wtorek, 16 czerwca 2009, 16:12
Lokalizacja: Wszeliwy

Następna strona

Powrót do Kaski, ubrania, ochraniacze...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron