LS2 - Kask

Produkty, opinie, promocje, namiary...

LS2 - Kask

Postprzez korytarz4 » niedziela, 7 sierpnia 2011, 22:06

Witam,
chciałbym kupić kask za ok 300zł i padło na ls2. Czy jest gdzieś w poznaniu dystrybutor tych kasków? Wiem, że jest ich pełno na allegro, ale wolałbym kupić w sklepie.

pozdrawiam
Pozdrawiam Kuba
korytarz4
 
Posty: 66
Dołączył(a): poniedziałek, 2 maja 2011, 12:55
Lokalizacja: Luboń/Poznań

Postprzez chrom » poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 00:46

Nie jezdzilem w takim kasku,ale mysle ze stowke wiecej i w miare sredni kask AGV mozesz kupic,ktory bedzie lepszy od tego co mowisz,przemysl...
co by sie nie dzialo musisz temu sprostac
Avatar użytkownika
chrom
 
Posty: 162
Dołączył(a): poniedziałek, 2 maja 2011, 13:45
Lokalizacja: Radom

Postprzez BiEdRoN » poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 21:08

tak jak przedmówca pisze wolałbym dołożyć i kupić HJC albo AGV
simson s51-> gsx 600f -> gsx750f -> gsx 750f-> xciting 400i
Obrazek
Avatar użytkownika
BiEdRoN
 
Posty: 1355
Dołączył(a): środa, 25 marca 2009, 19:29
Lokalizacja: Wawa-3city-Lebork

Postprzez raf86 » poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 22:57

Będzie lepszy bo bardziej znanej firmy? Bo będzie miał znaczek? Sam jeżdżę w kasku LS2 i nie mam większych powodów do narzekań. Troszkę paruje w chłodne dni, trochę głośny przy większych prędkościach, ale pokaż mi kask który w tej cenie ma seryjną blendę, która wg mnie jest świetną sprawą. Koleżanka miała jakiś czas temu wypadek an moto właśnie w kasku LS2 i nie doznała urazu głowy, a i sam kask nie wyglądał na zniszczony. ( W ostatnich powtórkach Wypadek przypadek na TVN Turbo był pokazywany jest wypadek)
Wystarczy spojrzeć na wyniku testów SHARP.
LS2
http://tnij.org/myu7
HJC
http://tnij.org/myu9
AGV
http://tnij.org/myva

Nie zawsze cena musi być wyznacznikiem bezpieczeństwa, chociaż wiem, że jakość wykonania i punkty do lansu są nie porównywalne z pożal się boże nędznym LS2
raf86
 

Postprzez BiEdRoN » wtorek, 9 sierpnia 2011, 00:43

kolego jak wierzysz w testy sharp to powodzenia tam nawet kaski typu box mają super wyniki.
raf86 napisał(a):Troszkę paruje w chłodne dni, trochę głośny przy większych prędkościach
no i właśnie tu jest różnica

Ale każdy kupuje to co chce . Najważniejsze to żeby dawało 100% ochronę dyńki

też mnie czeka zmiana garnka i wybiorę agv, hjc lub arai w zależności która z grafik mi wpadnie w oko, lub co będzie na wyprzedaży w intermotors :P
Avatar użytkownika
BiEdRoN
 
Posty: 1355
Dołączył(a): środa, 25 marca 2009, 19:29
Lokalizacja: Wawa-3city-Lebork

Postprzez korytarz4 » wtorek, 9 sierpnia 2011, 12:45

oki zdania widzę podzielone ;) Już kupiłem kask więc temat można zamknąć ;)

pozdrawiam serdecznie
Pozdrawiam Kuba
korytarz4
 
Posty: 66
Dołączył(a): poniedziałek, 2 maja 2011, 12:55
Lokalizacja: Luboń/Poznań

Postprzez guardian_angel » wtorek, 9 sierpnia 2011, 13:05

ten ls2 chyba na skuter albo na rower w każdym bądź razie gratuluję zakupu podzel się uwagami z użytkowania, w sumie nie masz co porównywać z innymi skoro to twój pierwszy kask.
FORUMOWICZU - WŁĄCZ MYŚLENIE !!!
Avatar użytkownika
guardian_angel
 
Posty: 1692
Dołączył(a): piątek, 17 kwietnia 2009, 08:22
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez raf86 » wtorek, 9 sierpnia 2011, 21:16

Tylko mówimy o kaskach za około 300zł. Więc jakoś nie wierze że kask HJC za 400-500 będzie nieporównywalnie lepszy. A miałem okazję jeździć w różnych kaskach i wiele lepsze nie były.
raf86
 

Postprzez korytarz4 » wtorek, 9 sierpnia 2011, 21:34

Kupiłem nieco inny "ozona" bo to mimo wszystko pewnie podobnej klasy produkt ale firma nico bardziej znana. Mam nadzieje, że się będzie dobrze sprawował
Pozdrawiam Kuba
korytarz4
 
Posty: 66
Dołączył(a): poniedziałek, 2 maja 2011, 12:55
Lokalizacja: Luboń/Poznań

Postprzez tosca303 » środa, 10 sierpnia 2011, 01:47

koledzy jesli chodzi o kaski ls2 to moge powiedziec bbardzo mile rzeczy o nowy szczekowcu ls2 :) wygodny jak to szczekowiec troche głosny ale znosny :) a pozatym jesli chodzi o bezpieczenstwo to w testach zderzeniowych ma 4 gwiazdki bezpieczenstwa na 5 wiec o co chodzi ??

[ Dodano: 10-08-11, 02:49 ]
i jesli chodzi o parownie to dokupilem sobie pinlocka i wszystkie problemy z parowaniem znikneły
tosca303
 
Posty: 76
Dołączył(a): czwartek, 15 lipca 2010, 01:51
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski

Postprzez Bartek Tymoszuk » środa, 10 sierpnia 2011, 14:57

dzisiaj mialem wypadek w ls2 integralnym z blenda za 260 zl ,oprocz stluczonego uda od zderzaka
nic mi nie jest oprocz tego ze glowa mnie troche boli :P
Ostatnio edytowano środa, 10 sierpnia 2011, 14:57 przez Bartek Tymoszuk, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Bartek Tymoszuk
 
Posty: 242
Dołączył(a): środa, 4 maja 2011, 22:56
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez DiElektryk » środa, 10 sierpnia 2011, 20:59

to jeszcze powiedz przy jakiej prędkości ten wypadek.
Alarmy, CB Radia, Centralne Zamki, Xenony i inne zabawki :D
KABOauto.pl
Avatar użytkownika
DiElektryk
 
Posty: 400
Dołączył(a): środa, 1 lipca 2009, 00:11
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez tosca303 » środa, 10 sierpnia 2011, 22:41

kolego :) ja mialem szlifa raz przy 40 i raz przy 100 kask sie spisal tak samo :)
tosca303
 
Posty: 76
Dołączył(a): czwartek, 15 lipca 2010, 01:51
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski

Postprzez Bartek Tymoszuk » czwartek, 11 sierpnia 2011, 00:54

szlif okolo 60 ale droga hamowania dupa po asfalcie to bylo jakies 10 metrow
Avatar użytkownika
Bartek Tymoszuk
 
Posty: 242
Dołączył(a): środa, 4 maja 2011, 22:56
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez neurot » czwartek, 11 sierpnia 2011, 19:46

znajomi w enduro także korzystają z kasków LS2 i wypowiadają się na ich temat pozytywnie,
ja chyba też zaryzykuję, to podzielę się swoimi wrażeniami
neurot
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek, 5 kwietnia 2011, 21:12
Lokalizacja: łódź

Postprzez RAV » czwartek, 11 sierpnia 2011, 21:39

Ja również jeżdżę w LS2 (Delta- szczękowa). Już dwa razy spadł mi na glebę i się nie rozpadł, więc jest jednak lepszy od tych "rowerowych" :) Jak najbardziej podzielam zdanie guardian_angel'a czy biedron'a bo mają chłopaki rację, lecz niestety nie każdego stać na to by wydać 4-ro cyfrową kwotę na sam kask, do tego osiem razy więcej na kurtkę Dainese i spodenki oraz buciki alpin'y. Owszem każdy gorszy jakościowo wybór sprawia, że w razie "W" bardziej ryzykujemy, ale jak nie mam kasy na orzecha za 2000zł to mam w ogóle nie jeździć na moto ? Co do wypowiedzi biedron'a o 100% ochronie dyńki to jestem jednak zdania, że żaden kask takiej ochrony nie daje. Żadne testy też nie odzwierciedlą każdej możliwej sytuacji na drodze dlatego patrzę na nie z lekkim przymróżeniem oka. Wracając do LS2 to szczerze jestem zadowolony, jest głośny, ciężki, blenda jest "cienka" a odpowietrzniki słabe, ale za 380zł które na niego wydałem nie spodziewam się więcej. W wypadku w którym ten kask nie dałby rady mnie ochronić i tak straciłbym dużo za dużo zdrowia, dlatego żona kazała mi dodatkowo się ubezpieczyć :)

A co do porównania to miałem okazję niedawno porównać swój LS2 do Sharka (modelu nie znam-jakiś integral z blendą) i jak mój kosztował w/w 380zł a Shark 1100 to różnicy między nimi zdecydowanie nie wyceniłbym na 720zł. Wiem, że pozostaje jeszcze ta część testu której wycenić nie mogę bo musiałbym się w obu zabić by rozstrzygnąć czy warto czy nie :P
Reasumując, każdy kupuje to na co go stać i o ile bardzo przydatne są posty opisujące poszczególne modele "ochraniaczy mózgownicy" o tyle przekonywanie kogoś do zakupu nierealnych dla jego kieszeni modeli jest dla mnie niezbyt trafne. Będzie kasa to się kupi lepszy a póki kasy starcza na LS2 to i tak znacznie lepiej niż kupowanie "Tornado" :P :P :P (choć z tego co widać na ulicach to i w tym o zgrozo ludki jeżdżą).


pzdr.
RAV
Klubowicz
Klubowicz
 
Posty: 837
Dołączył(a): niedziela, 15 maja 2011, 18:12

Postprzez chrom » czwartek, 11 sierpnia 2011, 23:22

Wszystko sie zgadza wiem,ze wydaje sie ,ze cena niby nie gra roli,ale jesli by tak bylo to wszyscy kupowali by kaski za 60 zl z Allegro.Wiemy,ze tak nie jest,nie jestem znawca wiec testy kaskow w sposob taki do czego sa przeznaczone czyli jakies krasz test z obciazeniem z upadkiem itd.duzo nam powiedza i w ten sposob mozna wyciaganac wnioski porownawcze,a my uzytkownicy mozemy podzielic sie wrazeniami typu wygodny,dobra wentylacja itd.,a wiadomo,ze i to jest wazne,ale jest jeszcze inny czynnik,ktory na pewno w jakims stopniu mowi o tych wszystkich wadach i zaletach to jest CENA wiem ze sporo placi sie za marke,ale drozsze kaski na pewno beda mialy lepsze wykonanie i pewnie sa trwalsze,a co za tym idzie sa bezpieczniejsze,ale to jest moje subiektywne zdanie!!!

A najwazniejsze jest to,ze lepszy sprzet gorszy niz zaden!!!!
Ostatnio edytowano czwartek, 11 sierpnia 2011, 23:23 przez chrom, łącznie edytowano 1 raz
co by sie nie dzialo musisz temu sprostac
Avatar użytkownika
chrom
 
Posty: 162
Dołączył(a): poniedziałek, 2 maja 2011, 13:45
Lokalizacja: Radom

Postprzez Bartek Tymoszuk » piątek, 12 sierpnia 2011, 12:08

a ja mam takie pytanie jeszcez do osob ktore mowia ze takiego gowna jak ls2 nigdy nie zaloza mianowicie jezdzicie chlopaki w pelnym torowym kombinezonie ? butach i rekawicach , ja wydalem na swoj sprzet
kask LS2 - 350
kombo dainese (10 letni 1 czesciowy torowy) - 230 zl
rekawice z ochraniaczami kostek pro anti - 70 zł
i buty torowe FLM używka - 250 zł

Razem wydałem 900 zł gdybym wydał to tylko na kask arai albo shoei czy cos tego typu uwazam ze na 100% bylbym mniej bezpieczny niz w moim zestawie

owszem ls2 swiszczy i jest ciezki kombo dainese wyglada jak by je pies wysral a rekawiczki za 7 dych zaczynaja sie pruc po 10 tys km ale mialem wypadek i jedyna czesc ciala ktora oberwala to zewnetrzna czesc uda ktora nie jest osloniona w zadnym kombi

tak wiec moje pytanie czy wszyscy ktorzy jezdzicie w kaskach agv arai shoei itd do tych kaskow ZAWSZE zakladacie pelen kombi ? bo jezeli nie , to te kaski chyba nie byly najtrafniejszym zakupem

konkludujac ; biorac pod uwage doswiadczenie z wypadku uwazam ze pierwszym punktem do odhaczenia jest skompletowanie pelnego ubioru a potem wymiana poszczegolnych czesci na coraz lepsze , ja juz nigdy nie wsiade na moto bez kombo , wypadek mial miejsce 200 metrow od mojego domu 10 minut od wejscia do garazu droga o ktorej mowie moze i wychodzi drozej , ale gdybym mial kupowac wszystko astars dainese shoei arai itd to albo jeszcze bym nie mial kasku , albo moglbym tego dzisiaj nie pisac tylko lezec na poparzeniowce albo gdzies na oiomie

dla wyprostowania nie chce nikogo tutaj pouczac ani obrazac to wasze cialo wasze zycie ja jestem gosciem ktory nie uwaza ze bedzie lepiej wygladal z bliznami na calym ciele lub jezdzac na wozku

pozdrawiam wszystkich i pamietajcie ze to ze mamy pierwszenstwo w cale nie oznacza ze wszyscy o tym wiedza !!!!
Avatar użytkownika
Bartek Tymoszuk
 
Posty: 242
Dołączył(a): środa, 4 maja 2011, 22:56
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez chrom » piątek, 12 sierpnia 2011, 18:04

Powtorze,wszystko sie zgadza-Glowa Jest Najwazniejsza
Kazdy kupuje Sprzety,Gadzety do moto na moto takie na jakie go stac,ale przede wszytkim,przy tym wszystkim trzeba pamietac,ze Dupy Szklem Nie Wytrzemy...
co by sie nie dzialo musisz temu sprostac
Avatar użytkownika
chrom
 
Posty: 162
Dołączył(a): poniedziałek, 2 maja 2011, 13:45
Lokalizacja: Radom

Postprzez Greku_ » poniedziałek, 29 sierpnia 2011, 20:17

Generalnie kaski LS2 to dobre produkty, stosunek ceny do jakosci tez niezly, poki co u nas w Polsce to jest nowosc, bo firma ls2 otworzyla sie na nasz rynek dopiero w tamtym roku. Sumujac, za te pieniadze to naprawde sa to bardzo fajne helmy, wiem, bo chwala je klienci i sam taki posiadam ;) .
zdr.
Greku_
 

Następna strona

Powrót do Kaski, ubrania, ochraniacze...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron