zużyte sprzęgło? jak ocenić?

Jeśli żaden z tematów Ci nie pomógł, zadaj pytanie TUTAJ.

zużyte sprzęgło? jak ocenić?

Postprzez swietorog » wtorek, 21 maja 2019, 09:26

Witajcie, zastanawia mnie taka kwestia: jak ocenić zużyte sprzęgło w czasie jazdy? Próbowałem ostrzej odkręcać na niskich obrotach i na wysokich i nie ślizgało się tylko była wyraźna reakcja motocykla na gaz więc niby ok ale mam takie wrażenie, że sprzęgło "bierze" tuż przy końcu przy ruszaniu a linka jest dość luźno. Zamierzam się wybrać w podróż ok. 3000 km i nie wiem czy mam się przejmować - potem moto idzie na sprzedaż więc wolałbym nic nie wymieniać.
swietorog
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek, 4 kwietnia 2019, 10:54

Re: zużyte sprzęgło? jak ocenić?

Postprzez Gruby Kurp » wtorek, 21 maja 2019, 13:49

Zużyte sprzęgło objawia się tym, że się ślizga przy odkręceniu manetki. Początkowo przy wyższych obrotach, rzędu 9-10 tys. Z czasem to ślizganie zaczyna występować przy coraz niższych obrotach. U CIebie podejrzewam konieczność wyregulowania linki sprzęgła. Wkręć maksymalnie śrubę przy klamce. Główną regulację przeprowadź za pomocą śruby wchodzącej do obudowy zębatki zdawczej, a przy klamce tylko delikatnie skoryguj ustawienie tak, żeby na jej końcu luz zawierał się między 10 a 15 mm.
Suzuki GSX600F '06
Avatar użytkownika
Gruby Kurp
 
Posty: 190
Dołączył(a): poniedziałek, 1 lutego 2016, 15:16
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa


Powrót do MECHANIKA OGÓLNA GSXF

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron