problem z klamką hamulca

koła, opony, zawieszenie, napęd, hamulce...

problem z klamką hamulca

Postprzez bielorz » sobota, 20 kwietnia 2013, 20:07

Motor mam pierwszy sezon i w ostatni weekend miałem pierwszą dłuższą wycieczkę (150km), po powrocie do domu zauważyłem na owiewce pod prawą klamką kilka kropel czarno-burej substancji. Ustaliłem że coś mi wycieka z klamki hamulca a jako laik zastanawiam się czy to zużyty olej ze smarowania linki czy może bardziej przecieka gdzieś płyn hamulcowy. Jak narazie w okienku kontrolnym ubytku powyższego nie zauważyłem no ale może po prostu powoli kapie gdy używam hamulca, bo na postoju problemu nie ma. No i jak myślicie czy to wina pompki hamulca czy jakieś inne coś?
bielorz
 
Posty: 135
Dołączył(a): wtorek, 16 października 2012, 14:30
Lokalizacja: Pyrzyce

Postprzez Budzik » sobota, 20 kwietnia 2013, 20:10

Gdyby to byl plyn hamulcowy to juz niemialbys lakieru tam gdzie skapalo. Ta traska 150km byla podczas deszczu czy bylo sucho?
Na granicy przyczepności uciekamy codzienności
Avatar użytkownika
Budzik
 
Posty: 3270
Dołączył(a): wtorek, 13 kwietnia 2010, 16:39
Lokalizacja: Wwa

Postprzez Abek » sobota, 20 kwietnia 2013, 20:24

W klamce nie masz płynu hamulcowego. Moim zdaniem to olej lub inna substancja użyta do konserwacji linki hamulcowej w trakcie pracy została wyciśnięta i kapie. Zwróć uwagę jak często się tak dzieje, może gdzieś w lince masz jakiś syf i trzeba by było wyczyścić.
Avatar użytkownika
Abek
 
Posty: 1551
Dołączył(a): piątek, 4 maja 2012, 20:52
Lokalizacja: Brzesko

Postprzez bielorz » sobota, 20 kwietnia 2013, 20:50

Było sucho i ładnie. A moto wiem że ostatnio stał i się starzał przez 2 sezony więc może faktycznie jakiś syf na linkach się zebrał. Z kolei płyn hamulcowy nie działa tak odrazu żrąco więc jeśli wytarłem go tego samego dnia to nie powinno ruszyć lakieru, dlatego podejrzewałem może jakąś nieszczelność na pompce hamulca.
bielorz
 
Posty: 135
Dołączył(a): wtorek, 16 października 2012, 14:30
Lokalizacja: Pyrzyce

Postprzez lewmichal » sobota, 20 kwietnia 2013, 20:52

Zaraz zaraz. Jaka konserwacja linki? Hamulec jest hydrauliczny i nie ma linki tylko przewód hamulcowy. Ewentualnie można nasmarować zawias klamki hamulca olejem i stąd może kapnęło.
Serwisowanie motocykli szosowych

Crashpady do GSXF

https://www.garazcudow.pl/
Avatar użytkownika
lewmichal
Klubowicz
Klubowicz
 
Posty: 1618
Dołączył(a): niedziela, 28 marca 2010, 18:04
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Postprzez rumun78 » sobota, 20 kwietnia 2013, 21:56

Są linki ale od manetki gazu :)
Avatar użytkownika
rumun78
 
Posty: 104
Dołączył(a): poniedziałek, 1 lutego 2010, 16:52
Lokalizacja: żyrardów

Postprzez Gof » środa, 24 kwietnia 2013, 09:17

Budzik napisał(a):Gdyby to byl plyn hamulcowy to juz niemialbys lakieru tam gdzie skapalo.

Nie przesadzajmy, nie raz mi skapnęło, wytarłem i nic się nie stało. Kiedyś zostało trochę płynu na zbiorniczku i dopiero po jakimś czasie farba w tym miejscu zeszła.
Gof
 


Powrót do UKŁAD JEZDNY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość